Seisukoht

Seisukoht | Saareelu pahupool (1)

Kristjan Väli, reporter, 25. aprill 2019, 18:34
Foto: Küllike Rooväli
„Meil on muidu nii hea siin. Vaata, kui ilus. Ainult üks kindel seltskond rikub saare meie jaoks,“ kurdab Pranglil elav kodanik. Ja ma hakkasin mõtlema: külaelu võib igal pool olla masendav ja raske, aga saarel läheksid mu juuksed vist üleöö halliks.

Saareelu on teistmoodi kui mandril. Ka elanikud on veidi omamoodi. Erandid on ainult suuremad saared, kus on rohkem ruumi ja ei pea päris pead-jalad koos elama. Küll aga on kõik väiksemad saared justkui ühe vitsaga löödud. Ja alati on saarel mõni tegelane, kes ei hooli teiste öörahust või toimetamistest.

Kui lapsena lugesin Aino Perviku „Kunksmoori“, siis mõtlesin, et küll oleks tore saarel elada. Tormine meri paistaks aknast ja suvel saaks iga päev kodu lähedal ujuda. Aga nüüd, täiskasvanuna, saan aru, et saarel elamine oleks igavene peavalu.  

Kõigele lisaks on saarel toit kallis ja transport käib harva. Ja naabruskonnas on kindlasti mõni joodik, kes purjus peaga ringi sõidab. Aga selle kõigega peakski vist leppima, sest loodus on ilus. Ja õhk on puhas. Paljud lepivadki, aga mina ei suudaks.

1 KOMMENTAAR

ä
ää laida ühti! 25. aprill 2019, 18:10
sa, Kristjan, pole märganud, et väikesaartel on omapärane energia? parimad on laiud, kus on eriti kõrge energiakontsentratsioon, on privaatne ja puuduvad klatš, sisin ja joomarlus (kui just ise ei hakka)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee