ÕL TV | Õhtuleht

VIDEO JA FOTOD | Kõrvulukustava mootorimüra ja rehvivilina saatel avati Tallinnas uus driftihooaeg (6)

Egert Pärna | Video: Robin Roots, 25. aprill 2019 19:51
Driftihooaja avamineFoto: Robin Roots
“Võistlusauto maksab koos ehitusega umbes 40 000 eurot ja juba ühel võistlusel kulub kuiva ilmaga keskmiselt 24 rehvi, mis teeb kokku umbes 2000 eurot,” räägib Eesti driftispordi üks kõvemaid nimesid, 26-aastane Mihkel Norman Tults.

Neljapäeval avati Saku Suurhalli taga asuvas parklas võimsa mootorimüra ja tiheda rehvisuitsu saatel tänavune driftihooaeg. Kohal olid kaks Eesti driftispordi kõvemat noort tegijat Mihkel Norman Tults ja Henri Kivimäe, kes kogunenud huvilistele adrenaliinirohket spordiala tutvustasid.

Ürituse õnnestumine oli veel eelmisel päeval küsimärgi all, kuna Tultsi auto tegi tehnilise rikke tagajärjel suure lennu ja ei saanud enne takistust pidama. Laitses oli parjasti tehtud kuus sõiduringi, seitsmendale sisenes Tults kiirusega 110 km/h, äkki murdus kere küljest pedaali kinnitus, mille tagajärjel kadus kontroll siduri üle. Nobedad drifitivennad, kes ise ka oma autosid ehitavad ja kohendavad, suutsid aga vaid mõne tunniga masina taas sõidukorda saada ja täna olid mõlemad taas platsis.

Publikule demonstreeriti eriti ohtlikku tandemsõitu, mille käigus kaks sõidukit driftivad platsil koos ja üksteisega lähestikku. Iga tehniline rike või sõitja eksitus võib lõppeda üsna suure avariiga, mis vähemalt kallid sõidukid mõneks ajaks kindlasti rivist välja viiks.

Tults on oma BMW E46-e ise sobivaks ehitanud, masina paneb lippama BMW V8 mootor, millel on veoauto turbo, kombinatsioon annab välja 470 kilovatti ja 900 Nm võimsust .

Mida toob uus driftihooaeg?

Avapaugu saanud hooaja kõige suurema uuendusena on esmakordselt Eesti ja Läti võistlusetapid koos, seega on platsidele oodata varasema 15 võistleja asemel 30. Algav hooaeg tuleb vaatajatele põnevam, kuid võistlejate jaoks keerulisem, kuna poodiumile pääseda soovijaid on varasemast kaks korda rohkem.

Profiklassis sõitev Tults alustas driftimisega 2013. aastal ja on tänaseks kahekordne Eesti ja Põhja-Euroopa meister ning hoiab Baltikumi sarjas kolmandat kohta.

“Uuel hooajal on selgeks eesmärgiks olemasolevate tiitlite kaitsmine ja muidugi lähen jahtima Baltikumi meistritiitlit,” räägib Tults algava hooaja plaanidest. Samuti unistab erakorralise meditsiini tehnikuks õppiv Tults Euroopa Driftmasters Grand Prix sarjast, kus sõidavad absoluutsed tipud kahekümnest riigist. “Driftmasters Grand Prix kaasa tegemine oleks kindlasti mu karjääri tipphetk.”

Reede hommikul kell 9 stardib Tultsi tiim võistlustele Lätti, kus toimub Balti driftiliiga avavõistlus “Baltic Drift Opening 2019”, millest võtavad osa 122 sportlast. Esimene Põhja-Euroopa etapp “Rollercoaster from Hell”  peetakse 10-11. mail Kehalas, kus on sõitjate hinnangul Euroopa kõige ohtlikum rada. Keerukas hüppega rada on saanud maailmakuulsaks Top Gearist ja videot on jaganud driftistaarid nagu Mad Mike ja teised.

Vaata videost, kuidas möödus Õhtulehe reporteri prooviring Driftiauto kõrvalistmel!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee