Poliitika

Indrek Saar: loodan, et vihavabast päevast saab vihavaba sajand (102)

Toimetas Gerly Mägi, 25. aprill 2019 15:29
Foto: Erki Pärnaku
Ametist lahkuv kultuuriminister Indrek Saar (SDE) avaldas oma viimasel valitsuse pressikonverentsil lootust, et ehk siiski ei pea uue valitsusega hirmu tundma, kuigi tema hinnangul ei saa kõik ministrid oma vastutusest aru.

"Ma just nimelt loodan, et seda hirmu tulevikus siiski on vähem. Ma tõesti väga loodan, et sellest sajast vihavabast päevast saab vihavaba sajand," ütles Saar, viidates presidendi kõnele uue valitsuse ametisse kinnitamisel, kus riigipea kutsus ministreid üles võtma sada vihavaba päeva.

Samal teemal

"Aga ma annan endale aru, et selleks tuleb väga-väga palju pingutada," rääkis Saar. Ta tõdes, et eelseisvad perioodid mõjuvad kindlasti hirmutavana, kui vaadata seda, mida siiani on nähtud ja projitseerida seda kuidagi tulevikku.

Saare sõnul võib teatud ministritel tekkida valitsuses kiusatus käituda oma varasemate sõnade järgi, mitte nii nagu avalikkusele ja presidendile on lubatud – vihavabalt.

"Minu vast kõige suurem hirm on see, et inimesed, kes praegu moodustavad valitsusliitu, mitte kõik ei saa aru, milline on nende vastutus... Kui suur on nende vastutus selless, et Eesti ühiskond saaks tervena edasi minna ja me saaksime ka tulevikus öelda, et Eesti riik on vaba riik, nii nagu oma põhiseaduses oleme kokku leppinud, ja see, mida me siin just äsja juubeli puhul pühitsesime ja tähistasime," ütles Saar pressikonverentsi lõppedes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee