Eesti uudised

FOTO ja VIDEO | Miks jooksevad bussis Jänku-Jussi multikate kõrval sekspidude reklaamid? (18)

Ohtuleht.ee, 25. aprill 2019 14:30
Tallinna linnaliini bussides näidatakse bussi eesotsa paigutatud ekraanidelt reklaame. Kui normaalne on see, et Jänku-Jussi multikate kõrval jooksevad seal sekspidude reklaamid?

Reklaamiseaduses § 3 punktid 19 ja 20 määravad, et reklaami sisus ei tohi kujutada isikuid seksuaalobjektina, sisaldada sobimatut alastust ega kasutada seksuaalse alatooniga väljendeid ja kujundeid või kujutada visuaalselt ega heliliselt seksuaalakti.

Õhtuleheni jõudis vihje sellest, et ühe Tallinnas sõitva bussi ekraanil näidati reklaami, mille alguses oli video intiimselt väänlevate kehade siluettidest ja järgnes info klubi kohta, kus toimuvad iganädalaselt grupiseksipeod.

Tallinna linnatranspordi kommunikatsioonijuht Karel Kutti sõnul ei vastuta nemad ekraanidel näidatava sisu eest vaid rendivad seda reklaamipinnana välja. Ekraanidel näidatava sisu eest vastutab Best Propaganda OÜ, mille juht Margus Tamm kinnitas, et reklaami sisu pole reklaamiseadusega vastuolus.

„Loomulikult vaatame alati reklaamide sisu üle, et mitte seadusega vastuollu minna. Eks varemgi on bussides olnud erootika reklaame, Hot Lips ja muud sellised. Antud reklaamis ei olnud need siluetid pornograafilised, need olid päris kaadrid sellest diskoteegist ja ma ei ütleks, et klubides käimisest rääkida ei tohiks,“ märkis Tamm ja lisas, et loomulikult on neile reklaamiseaduse kõrval ka seaduseks, see, mida ühiskond nende avalikus ruumis näidatavatest reklaamidest arvab.