Durbani üleujutused hävitavad nii elumaju kui perekondi.Foto: AFP/Scanpix
Toimetas Aare Kartau 25. aprill 2019 10:39
Lõuna-Aafrika Vabariigis tekitavad üleujutused ja maalihked inimestele suuri probleeme ja kannatusi. KwaZulu-Natali provintsis ning selles asuvas Durbani linnas on tugevatest vihmasadudest tingitud katastroofis hukkunud vähemalt 60 inimest, vahendab BBC.

LAVi lõuna- ja idaosa on viimastel päevadel vaevelnud ränkade paduvihmade käes. Järgnevatel päevadel on oodata veel üleujutusi ning tuule tugevnemist. Laastavas veeuputuses ning maalihetes said kahjustada ärid, kodud ja vähemalt kaks ülikooli. 

Riigi president Cyril Ramaphosa sõnul on ohtlikust piirkonnast ümberasustatud üle tuhande inimese. Riigipea ise on külastanud perekondi, kes on viimaste päevade õnnetustes kaotanud lähedasi. Ta asetas ka pärja kohta, kus hukkus seitse inimest. „Oli oluline tulla ja näha, mis oli juhtunud. Me anname edasi kaastunde peredele, kes on selles katastroofis lähedasi kaotanud,“ kõneles Ramaphosa. Kolmapäeval kutsus ta kõiki üles koostööle, et raskest olukorrast välja tulla.

LAVi president Cyril Ramaphosa asetas pärja kohta, kus hukkusid seitse inimest. Foto: EPA/Scanpix

Kaheksa pereliiget kaotanud linnaelanik Thamsanqa Dlamini väitis, et kuulis kõrvulukustavat kärgatust, enne kui veevool läbi elumaja seinte purskas. „Ma kuulsin magamistoast oma lapsi karjumas,“ tõdes murtud mees. Ta üritas lapsi päästa, kuid veevool tegi selle võimatuks.

Veel on kümneid inimesi vigastatuna haiglatesse toimetatud, ning päästerühmad otsivad pingeliselt rusude alt ellujäänuid.