Maailm

VENEMAA – PÕHJA-KOREA TIPPKOHTUMINE: Kim kinkis Putinile mõõga (28)

Toimetas Aadu Hiietamm, 25. aprill 2019 14:00
Kim Jong-un kinkis pärast läbirääkimisi Vladimir Putinile mõõga. Foto: Reuters/Scanpix
Venemaal Vladivostokis toimus täna Venemaa ja Põhja-Korea tippkohtumine. Põhja-Korea liider Kim Jong-un jõudis soomusrongiga sinna eile, Vladimir Putin saabus lennukiga täna. Putini ja Kimi kõnelused kestsid kokku ligi neli tundi. Põhja-Korea liider kinkis pärast läbirääkimisi Venemaa presidendile mõõga. 

Kõnelused toimusid Russki saarel Kaug-Ida föderaalülikooli linnakus. Saarele pääseb Vladivostokist üle silla.

Samal teemal

Vladimir Putin ütles Kim Jong-uniga kohtumist alustades ajakirjanike ees, et ta  toetab jõupingutusi pingete leevendamiseks Korea poolsaarel ning tahab edendada kahe riigi majandussidemeid.

Putini ja Kimi neljasilmakohtumine kestis planeeritud 50 minuti asemel üle kahe tunni. Mõlemad pidasid toimunud vestlust sisukaks. Kõnelused jätkusid delegatsioonide osavõtul veel ligi poolteist tundi.

Kim kinkis pärast kõneluste lõppu Putinile nii enda kui ka tema rahva toetuse märgiks mõõga. Putin tänas kingi eest, kuid lisas, et Venemaal ei ole rahvapärimuse järgi relvade kinkimine hea toon. Seetõttu andis Venemaa president Põhja-Korea liidrile mündi, et mõõk temalt sümboolselt osta. 

Foto: Reuters/Scanpix

Putin ja Kim pärast kõneluste lõppu ühisavaldust ei teinud, küll aga vastas Venemaa president ajakirjanike küsimustele. 

Putini sõnul on Kim küllaltki avatud inimene ning nad arutasid kõiki päevakorras olnud küsimusi põhjalikult. Venemaa president rõhutas, et Põhja-Korea vajab tuumarelvadest loobumisel rahvusvahelisi julgeolekugarantiisid. Putin lubas sel teemal juba reedel kõneleda Pekingis Hiina juhtkonnaga. Ta lisas, et Kim Jong-un palus Vladivostokis arutatut tutvustada ka USA juhtkonnale. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee