Lugejakiri

LUGEJAKIRI: Tigrani ja Naani stand-up’ist on naljakam isegi vanaisa matus (41)

Ohtuleht.ee, 25. aprill 2019, 11:46
Tigran Gevorkjan ja Mattias Naan Robin Roots
Olen elus näinud päris head kodumaist püstijalakomöödiat, mistõttu tundus eile Alexela kontserdimajas peaaegu täismajale tehtud Tigran Gevorkjan ja Mattias Naani stand-up show "Nina ja Vunts" absoluutne soga. Naljakam oleks kuulata peiedel hea jutuga lugejat. Või vaadata eluarmastust teise mehega abiellumas. 

Kaks kõkutavat ja edvistavat 30ndates meest laval – pead laiali otsas – ning üle 1000 inimese neid vaatamas. Nende hulgas noori, vanu, keskealisi, peresid, tikk-kontsadega minikleidis beibesid, noorpaare. Naljakava kokku pannes peaks ju arvestama publikumi mitmekesisusega? Seda aga tehtud poldud. Äkki mõni pereisa või -ema ei saa aru, kui sa teatad laval: "Mattias ei luba mul isegi mahvi (noorte keeles: kanepit) teha! Siin pildil on küll Mattias juppis (noorte keeles: ecstasy tabletti võtnud)."

Jah, koomikud näitasid laval ka üksteisest pilte ja juhtisid erinevatele kehaosadele tähelepanu sinna rohelise laseriga osutades. Eriti Armeenia päritolu Tigrani ninale. Mis on kõver. Ja suur. Aga mitte nii kuradi kõver, et sellest 1,5 tundi rääkida. 

Siis kargab lavale Naan, kes päästab Tigrani häbist ja teeb selle õhtu enamvähem kõige naljakama nalja. "Tigranil on nii suur nina, et ta ei tee naistele keelekat, vaid ninakat!" Rahvas lagistab naerda. Aga peagi kisub taas piinlikult vaikseks.

Kuidas aga müüdud aega laval täis venitada? Muidugi esitada mitu korda mõnelauselise lüüriksiga lugu "Pärnumaranda". 

Esimene kord on natuke lõbus, teine kord enam mitte. Natuke lõbus, mitte naljakas. Kui alguses mõtisklen, kas nad mängivadki lolli, et teisel poolajal täiega kütta ja rahvast naerutada, siis pärast 30minutilist vaheaega mõistan, et kogu kompott on maitsetu. Pole ei soola ega pipart. Ei basiilikut ega kurkummi. Armeenia värk peaks aga ju ometi vürstikas olema?

Seda enam, et show'd promoti nii teles, kui raadios. Nii ajalehes kui veebis. Lubati põrutavat nalja Mattias Naani ja tema elukaaslase Kristel Aaslaidi pereelu kohta, mis kõik seinad värisema paneb. Nalja lubas Tigran veel ka show käigus. Lõpus aga lasi üle ja seda nalja ei tulnudki. Ei julgenud teha. Ütles, et muidu tuleb Kristel talle automaatrelvaga ukse taha. Põhimõtteliselt ajasid koomikud kogu külal kõvaks, kuid läksid enne õnnelikku lõppu minema.

Mina sain küll pileti sõbralt, aga need vaesed inimesed, kes maksid selle eest kuni 28 eurot? Sellise raha eest oleks pidanud vähemalt 28 head kõhutäit naerda saama. Aga nii mõnedki said vaid korra-kaks. Mina seal hulgas. 

41 KOMMENTAARI

s
26. aprill 2019, 12:25
sõna цурка Türgi keeles tulenev sõna tibu! Venekeeles on cypka puidujääk ja sypka on poolekeeles metallkolakas! Kuna Venemaal Neo-natsid kasutasid sel...
(loe edasi)
m
maimu 26. aprill 2019, 11:01
Naan on labane ro..pendaja ja tema naljadest kultuurne inimene ei taha ega saa ka aru.
Loe kõiki (41)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee