Juhtkiri

Juhtkiri | Ratase valitsus Ameerika mägedel (13)

Ohtuleht.ee, 24. aprill 2019, 18:13
Kõik, kõik on uus septembrikuus, on öelnud luuleread koolialguse kohta, kuid meil ei tule seekord sügist oodata, sest uus lehekülg Eesti poliitikas keerati ette juba aprillis, ja seda enneolematu koosseisuga valitsuse ametisse nimetamisega.

Muutus tundub sedakorda olevat suurem ja põhimõttelisem, kui oli seda savisaaretustamise abil uuendatud Keskerakonna võimulepääs paar aastat tagasi, kuid võrreldav ehk Trumpi valimisvõiduga Ameerikas. Elu pole nonde muutuste järel jäänud seisma suure lombi taga ega Ungariski, ning ei jää kindlasti siingi.

Küll aga huvitab paljusid küsimus, kas me siis sellist Eestit tahtsimegi. Uue valitsuse parteipoliitilisel skaalal kuhugi paigutamine on keeruline ülesanne. Arvestades aga EKRE seniseid väljaütlemisi, võiks uut kooslust nimetada reaktsiooniliseks valitsuseks. Kas see tähendab peavoolu- või mõne muu voolu valitsuseks olemist, selgub nende peatsetest tegudest, sest nagu Tootski ütles – eelnev oli kõik teooria, nüüd järgneb aga praktika.

Iseasi, kui palju uue valitsuse tegemiste kohta infot liikuma hakkab. On ju EKRE poliitikud korduvalt teatanud, et ei suhtle mõne väljaande või konkreetse ajakirjanikuga. Kuigi nii peaminister Jüri Ratas koos teiste keskerakondlastega kui ka ekrelased on lubanud, et püüavad olla viisakamad, pole senise retoorika muutumist märgata olnud. 

Meedia peab nüüdsest hoolega jälgima, mida uue võimuliidu suhtes arvata tohib, sest ERKE pole mitte üksnes nõudnud ERRi ajakirjanike karistamist, vaid lubanud võimule saades mõjutamiseks kasutada ka teatud hoobasid. Nagu EKRE portaal selgitab isa-poega Helme sõnavõtte – faktid polegi olulised, piisab üldistamisest. Näis, kas faktidest end mitte segadalaskmine tähendab tõejärgsel ajastul ka tõeministeeriumi loomist. Neli jalga hea, kaks parem!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee