Repliik

Adik Levin | Riigikogu peab kaitsma Eesti lapsi kunstpiimasegude eest

Adik Levin, Rinnaga toitmise edendamise Eesti komitee esimees, 24. aprill 2019, 18:12

13 KOMMENTAARI

a
Arvamus lihtsalt..../ 30. aprill 2019, 15:26
No jah, aga mida sis teha, kui seda piima ei teki piisavalt? Jood seda nn piimateed, nii et oled ise ka üks tee juba, aga tulemus on 0? Satud alatoitunud lapsega haiglasse, sitsid seal mitu päeva, aidatakse norm kaalu tagasi RPA-ga. Mis kõige "parem" asja juures, saad sildi külge lapsepiinaja.... Lähed koju, üritad ikka kõigest väest, et piim tekiks, aga ei tulemust pole ja satud taas haiglasse... Kas sellele on sis mõtet, piinata ennast ja oma last... See ei ole kergema vastupanu teed minemine, et annad RPA, vaid soov, et lapsel oleks kõht täis ja ta kasvaks tubliks....
b
Beate/ 25. aprill 2019, 15:56
Langesin peale esimese lapse sündi täiesti ootamatult depressiooni ning sellised jutud, et ainult rinnapiima andvad emad on head ja ainult rp saavad lapsed arenevad õigesti jne jne viisid mind niikaugele, et üritasin siit ilmast ära minna. Kui nt piimajuhad on vale arenguga, siis õpetamised-targutamised- halvustamised ei aita piima rinda tuua.
b
Beatele/ 27. aprill 2019, 20:21
Mina ei usu,et doktor Levin halvustada tahab.
p
Pereõele/ 25. aprill 2019, 11:13
Mis rumal jutt, et viiekuusele hakatakse tutvustama!!!! Hari ennast natuke ja saa targemaks!
t
To kolme lapse ema/ 25. aprill 2019, 11:12
Tumm On ka tervislikum! Ja rõhutan veel! Laps ei tohi lutti imehea, vaid ainult rinda, siis tuleb ka piim.
t
To mutt/ 25. aprill 2019, 11:10
Siis ju hoiti vastsündinud emadest eemal. Sellepärast ei tekkinudki rinnapiima. Samuti on lutt see, mis takistab.
m
Mutt/ 25. aprill 2019, 10:37
Olen oma kaks nõukaaegset last üleskasvatanud tolleaegsete piimasegudega. Mul lihtsalt ei tekkinud piisavalt rinnapiima (arsti diagnoos) ja lehmapiima vastu oli lastel allergia. Ei saanud ju lasta neil nälga surra,
k
kahe lapse issi/ 25. aprill 2019, 09:39
Olen austatud doktoriga sama meelt, et rinnapiima ei asenda miski. Ka normaalsel rinnaga toitval emal võib rinnast piim ära kaduda, mille puhul tuleb rohkem, kas siis poepiima või teed juua. Laps võib vabalt esimesed kaks aastat saada veel rinda teistele toitudele lisaks, kuid mitte mingil juhul neid rinnapiimaasendajaid.
k
Kolme lapse ema/ 24. aprill 2019, 23:41
Minu laste jaoks on RPA ainus viis ellu jääda, kuna minul rinnapiima lihtsalt ei teki piisavalt palju. Just rinnaga toitmise pooldajate surve ja peapesu tagajärjel üritasin teise lapsega ainult rinnapiima juurde jääda. Vastsündinud lapsele andsin päevade kaupa ainult rinda, et mul piim tekiks. Sest "iga ema saab last rinnapiimaga imetada, kui ta piisavalt pikalt üritab". Tulemus oli selline, et sattusin kuuepäevase beebiga haiglasse, sest laps oli näljane ja kaalus palju kaotanud. Mul ei tekkunudki piima juurde! Nii et ei tasu naisi survestada. Iga ema tunneb ise mis tema lapse jaoks hea on!
r
Ree/ 25. aprill 2019, 14:33
Olen täitsa nõus. Minu laste jaoks ka hädavajalik RPA, kuna minu kolm last ei saanud kõhtu täis rinnapiimast. Ma ei lase ju lapsel päevade viisi rinna otsas jonnida ja nälga tunda. Kõik on saanud rinda täpselt nii palju, kuni rinda on võtnud ja lisaks olen andnud RPA, et lapsed kõhu täis saaks. Viimane laps lõpetas rinna võtmise, kuna rinnapiim tekitas gaase, mille pärast nuttis ta peale söömist mitu tundi. Minu arvates ikka enamus emasi ikka annab asendajat lapse heaolu jaoks, mitte oma mugavusest.

a
Ann/ 24. aprill 2019, 22:42
Tegelikult ei ole lapsele enne 6 elukuu täitumist midagi vaja tutvustada. Rinnapiimast piisab. Tutvustamine vôiks alata peale kuuendat kuud. See varasema toidu tutvustamise propageerimine on puhtalt lastetoidu toitvate firmde lobi!
h
Hipp ja hopp/ 25. aprill 2019, 19:31
...ei ole lastetoitu tootvate firmade lobi vaid Eesti lastearstide soovitus. 6 kuune peab hakkama saama lisatoitu, et tagada edasiseks arenguks vajalikud mineraalide ja vitamiinide tagavarad. Kusjuures ideaal on kodus ema poolt valmistatud toit, sest ükskord (vähemalt 1,5 aastaselt) peab ju sama toitu sööma mida ülejäänud pere. Kusjuures pikalt vaid piimatoidul lobistades tekib probleeme tükilise toidu söömisega. Iga asjaga tuleb õigel ajal alustada ning on ka neid lapsi kes kehvalt kasvavad ja vajavad lisatoitu juba peale 4 elukuud. Ükski ema ei ole halb kui ta teeb oma parima.
p
Pereõde Viumsist/ 24. aprill 2019, 21:45
See 39% ainult rinnapiimatoidul on eksitav statistika. Vaadata tasuks neid numbreid kaua üldse rinnapiima pakutakse. 5 elukuul algab ju rinnapiima saavale lapsele lisatoidu tutvustamine ja selleks ei ole rinnapiimaasendaja ning sellust rinnapiimatoidul olevat last kes saab päevas mõne lusikatöie püreed ei saa lugeda ainult rinnapiimatpidul olevaks lapseks. Soovite ilusamaid numbreid 30% asemele, muutke 6 kuu asemel nt 5 elukuu ja opaa!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee