Eesti uudised

Kirikute nõukogu hädas: vaimulikud ei saa täitunud sisserände piirarvu tõttu elamislubasid (22)

Toimetas Marvel Riik, 24. aprill 2019 14:08
Tallinna kirikud vanalinna panoraamil.Foto: Martin Ahven
Eesti kirikute nõukogu on siseministeeriumile saatnud kirja, milles tehakse ettepanek täiendada välismaalaste seadust punktiga, mis võimaldaks Eestisse kutsuda kirikutegelasi kolmandatest riikidest vaatamata täitunud sisserände piirarvule.

„Leiame, et lahenduste leidmine oleks usuvabaduse realiseerimise tagamiseks äärmiselt oluline. Nii on näiteks Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) liikmeskirikute koosseisus teatud kogudusi, millede liikmeskond põhineb ühel konkreetsel rahvusel või riitusel ning Eestis ei ela sellesse rahvusse kuuluvaid või selle riituse vaimulikuna tegutsemise õigust omavaid preestreid,“ selgitab EKN enda palvet kirjas siseministeeriumile.

Näiteks tuuakse Rooma-Katoliku Kiriku struktuuri kuuluv idariituse (Ukraina Kreeka-Katoliku) kogudus. Alates Eesti iseseisvuse taastamisest on koguduse preestrid olnud Eestisse kutsutud Ukrainast, tavaliselt mõneks aastaks, kuni nad siirduvad tagasi kodumaale ning sealt lähetatakse Eestisse teenima uus preester.

Sedalaadi preestrite vahetus leidis aset käesoleva aasta kevadel, kuid kõik ei läinud vastavalt plaanidele. Kuna käesoleva aasta sissrände piirarv on juba täitunud, ei olnud võimalik preestrile, kellega tuli kaasa tema abikaasa ja kaks last, elamisluba taotleda.

Sarnaselt Rooma-Katoliku Kirikuga puutuvad ka teised EKN-i liikmeskirikud kokku sarnaste probleemidega. „Ka nende puhul on olnud küsimuseks sisserände piirarvu täitumine ning erandite tegemine ei ole, tulenevalt seadusest, olnud paraku võimalik juba kahe aasta jooksul näiteks ka EKN-i ühe liikmeskiriku juhi suhtes,“ kurdab EKN ministeeriumile.

EKN näeb ühe lahendusena seda, et välismaalaste seadust tuleks täiendada nii, et Eestisse kutsutud usulisi isikuid ei arvestataks sisserände piirarvu sisse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee