Poliitika

Marko Mihkelson: presidendi Moskva töövisiidi ettevalmistamine oli liialt salastatud (14)

Marvel Riik, 24. aprill 2019 12:56
Kersti Kaljulaid ja Vladimir Putin.Foto: Stanislav Moshkov

Lõppenud riigikogu koosseisu väliskomisjoni juhi Marko Mihkelsoni hinnangul oleks riigikogu pidanud olema informeeritud presidendi Kersti Kaljulaidi kohtumisest naaberriigi juhi Vladimir Putiniga. „Visiidi ettevalmistamisel oli ühe demokraatliku ja parlamentaarse riigi jaoks selgelt liiga palju salastatust,“ ütles Mihkelson.

Nagu enamik Eestist, sai ka Mihkelson kahe riigipea kohtumissoovist teada meedia kaudu. Eesti suursaatkond Moskvas saatis aprilli alguses Venemaa välisministeeriumile taotluse, et president Kersti Kaljulaid kohtuks Venemaa riigipea Vladimir Putiniga. Diplomaatiamaailmas on see tavapärane ja protseduuriline samm, kuid töö kohtumise nimel käis tegelikult juba palju pikemalt – vähemalt eelmise aasta novembrist, kui president Kaljulaid vahetas Pariisis toimunud Esimese maailmasõja lõpu aastapäeva üritusel kohtumismõtteid president Putiniga.

Räägitakse, et salastatuse tingisid riigikogu valimised, kus presidendi välisvisiiti oleks poliitilises võitluses ära kasutatud. Seda argumenti Mihkelson pädevaks ei pea. „Valimised olid 3. märtsil ja kui president ise ütleb, et tema kohtus Putiniga ja rääkis võimalikust kokkusaamisest juba novembris, siis riigikogu täiesti toimis,“ sõna ta. „Kui oleks olnud hea tahe, siis oleks kindlasti saanud ka riigikogu informeerida, kas välisministeeriumi või otse presidendi kantselei poolt.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24.04.2019
Putini välisnõunik: Vene riigipea kohtumine Eesti presidendiga oli üpris kasulik
19.04.2019
Deivil Tserp | Kaljulaid ja Putin Kremlis – pikamaajooksja ja judoka kohtumine
19.04.2019
Riho Terras: Kaljulaidi kohtumine Putiniga on kõrvalkalle meie väljakujunenud välispoliitikast
18.04.2019
VIDEO | Politoloog ei usu Kaljulaidi ja Putini kohtumisest pööret Eesti-Vene suhetes

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee