Krimi

Ülemiste keskuse pommiähvardus oli varateismeliste poisikluttide kätetöö (10)

Viljar Voog, 24. aprill 2019 12:32
Ülemiste keskus.Foto: Rauno Volmar/Ekspress Meedia
Ülemiste keskuse eilse tööpäeva lõpetas õhtul kell kaheksa saadud pommiähvardus. Päästjad mitu tundi kestnud otsingu käigus hoonest lõhkekeha ei leidnud ning politsei tuvastas, et ähvarduste tegid kaks varateismelist poissi.

„Eile kella 20 ajal teatati politseile, et Tallinnas Ülemiste keskuses on pomm. Teatajateks oli kaks Ülemiste keskusega mitte seotud inimest, kelle telefonile oli tundmatult numbrilt saabunud kõne, milles teatati pommist. Sündmusele reageerisid politseinikud ja päästjad, kes evakueerisid keskuse külastajad, kuid pommi ei leidnud. Politseinikud tuvastasid, et kõned olid teinud Lääne-Eestis elavad 12aastane poiss ja 13aastane poiss,“ kirjeldas eile toimunut politsei pressiesindaja Kristjan Lukk.

Samal teemal

Kohila valla piirkonnapolitseinik Raido Galjaevi sõnul vestlesid politseinikud nii poiste kui ka nende vanematega. „Politsei ja teised asutused reageerivad sellistele teadetele alati suurte jõududega. Niisuguses olukorras võib mõni päriselt abi vajav inimene jääda abita. Häirekeskusesse tuleks helistada ainult kiire abi saamiseks. Praegusel juhul käitusid tundmatult numbrilt pommiähvarduse saanud inimesed õigesti, kui andsid sellest Häirekeskusele teada,“ sõnas Galjaev.

Eilne juhtum ei ole kahjuks ainus viimase kuu aja jooksul, mil Tallinna ostukeskusi pommidega hirmutatud. Märtsi lõpus ja aprilli algul said enamik Tallinna suuri kaubandusasutusi, sealhulgas Viru, Kristiine ja Rocca al Mare keskused, e-kirjaga teate nende pindadel paiknevatest lõhkekehadest. Ka siis oli tegu kellegi pahatahtliku naljaga.

Möödunud kolme nädala jooksul pole politsei nende ähvarduste tegijat veel tabanud. „Teistele riikidele on saadetud õigusabipalved ja ootame nende vastuseid,“ selgitas Lukk jätkuvat protsessi.

Samal teemal

23.03.2019
Ülemiste keskust tabas teist päeva järjest pommikahtlustus
01.03.2019
Keskmise pommiähvardaja portree: joobes mees, kes tahab „nalja“ teha
01.03.2019
POMMIKIRJADE LAINE JÄTKUB: politsei enam ei evakueerigi rahvast ähvardatud firmades ja kaubanduskeskustes
31.02.2019
Tallinnas tehti neljale kaubanduskeskusele pommiähvardus