Maailm

Putini välisnõunik: Vene riigipea kohtumine Eesti presidendiga oli üpris kasulik (23)

Toimetas Aare Kartau, 24. aprill 2019 12:29
Kersti Kaljulaidi ja Vladimir Putini kohtumine 18. aprillil Kremlis.Foto: Stanislav Moškov, Moskva
Venemaa president Vladimir Putini välisnõunik Juri Ušakov teatas, et riigipea kohtumine Eesti president Kersti Kaljulaidiga oli kasulik, kuigi erimeelsused kahe riigi vahel püsivad, vahendab TASS.

Vene presidendi välisnõunik teatas teisipäeval, et Eesti ja Venemaa vahel püsivad erimeelsused, ent dialoog on parem kui kontakti puudumine. Ta nägi 18. aprillil toimunud kohtumist üsna kasulikuna. „Eesti Vabariigi president nõustus sellega, mistõttu oli dialoog presidentide vahel aus, asjalik ja konstruktiivne,“ väitis Ušakov. Putini välisnõuniku sõnul räägiti olukorrast Põhja-Euroopas ning Baltikumis – arutati praktilisi küsimusi.

Kaljulaid küsis Venemaalt ka toetust 2020-2021 aastateks ÜRO julgeolekunõukogu liikmeks kandideerimisel. Ušakovi sõnul seda arutati, kui nagu teisedki ÜRO julgeolekunõukogu liikmed, ei avalda ka Venemaa hääletamise taga seisvaid motiive. 

Räägiti ka 2014. aastal sõlmitud, kuid ratifitseerimata piirileppest. „Muidugi tuli teemaks ka venekeelse elanikkonna situatsioon. See on püsiv probleem, mis teeb meile muret, ning on väga oluline,“ teatas Ušakov. 

Samal teemal

19.03.2019
Deivil Tserp | Kaljulaid ja Putin Kremlis – pikamaajooksja ja judoka kohtumine
19.03.2019
Riho Terras: Kaljulaidi kohtumine Putiniga on kõrvalkalle meie väljakujunenud välispoliitikast
18.03.2019
BLOGI JA FOTOD | Õhtuleht Moskvas: Kaljulaid ja Putin rääkisid suletud uste taga üle tunni, Eesti president kutsus ametivenna Tartusse
18.03.2019
Vene meedia: Kaljulaidi visiit tuli üllatusena, Baltimaadest ollakse harjunud vaid halbade uudistega