Seisukoht

Seisukoht | Räägime asjadest otse: kes on lilla ja liberast?  (54)

Juhan Mellik, reporter, 24. aprill 2019, 18:12
Foto: Stanislav Moshkov
Mõnedele inimestele Eestis kohe väga meeldib rääkida asjadest otse ja kutsuda neid õigete nimedega, nagu nad ise selle kohta ütlevad. Mis siin ikka sogada ja tegelikkust roosamannasesse vahtu mässida! Mustanahaline on neeger. Homoseksuaal on pederast. Roma on mustlane. Tasakaalukas ja mõistlik inimene on ajupestud punalilla, Sorose käsilane, liberast. Või mida iganes.

Olgu siis pealegi, aga aususe huvides pakun välja, et täpselt niisamuti ja ilma keerutamata võiks lausuda ka nendesamade otseütlejate endi kohta. Eesti keeles leidub sobivaid sõnu ju nii rohkelt! Rassist. Tagurlane. Ignorant. Homofoob. Ksenofoob. Või tegelikult ükskõik mille foob, mis irdub natukenegi müütilisest Õigest Eestlasest või selle alaliigist, Tõelisest Eesti Mehest. 

Võiksin kasutada kõiki neid toredaid väljendeid, aga pigem ma ei tee seda. Nimelt ei kuulu teiste inimeste kohta halvasti ütlemine tõepoolest minu harrastuste ega kutsumuse alla. Milleks pritsida mürki atmosfääri? Mine võta kinni, äkki muidu mõni lumehelmeke solvubki tõsiselt ja hingepõhjani. Ise ütelda võib, aga teiste ütlemine läheb südamesse.

54 KOMMENTAARI

m
Mitte ei saa aru 25. aprill 2019, 16:45
ÕS ütleb, et pederast on see, kes oma suguti teise mehe pärakusse torkab. No kuidas ma neid siis pean kutsuma?
p
paleoliberaal 25. aprill 2019, 16:06
Mis oli liberalismi algne idee? Üksikisiku vabadus tegeleda sellega, mis talle meeldib ja on kasulik, samas ta ei tohi takistada ega teha kahju kaasin...
(loe edasi)
Loe kõiki (54)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee