Maailm

Uuendatud kell 13.00 

Soomusrongis reisiv Põhja-Korea liider Kim Jong-un jõudis Vladivostokki (19)

Toimetas Aadu Hiietamm, 24. aprill 2019, 13:00
Kim Jong-un võeti pidulikult vastu Vladivostoki raudteejaamas. Foto: Reuters/Scanpix
Põhja-Korea liidri Kim Jong-uni soomusrong jõudis kolmapäeval  Venemaale. Esmalt võeti ta pidulikult vastu piirilinnas Hassanis. Sealt jätkus jätkus soomusrongi teekond üle Ussuriiski Vladivostokki, kuhu Põhja-Korea liider jõudis meie aja järgi kolmapäeva keskpäeval. Neljapäeval toimub Vladivostokis Venemaa presidendi Vladimir Putini ja Kim Jong-uni kohtumine. 

Rongisõit Põhja-Korea pealinnast  Pyongyangist Vladivostokki kestis 20 tundi. Tippkohtumine toimub halduslikult Vladivostoki alla kuuluval Russki saarel, vahendab Spiegel Online. 

"Olen teie riigist palju kuulnud ja selle külastamisest ammu unistanud," ütles Kim Hassanis. Ta väljendas kahetsust, et jõuab Venemaale alles praegu, kuigi on võimul juba seitse aastat.

VENEMAAL: Kim Jong-un väljub Hassani piirilinnas rongist. Foto: AFP/Scanpix

Venemaa kutsus Kim-Jong-uni külla juba mullu mais. Kutse viis Pyongyangi Venemaa välisminister Sergei Lavrov. Vahepeal on Kim Jong-un kaks korda kohtunud USA presidendi Donald Trumpiga: mullu 12. juunil Singapuris ja tänavu  27.-28. veebruaril Vietnami pealinnas Hanois. 

Kuna USA president võttis vaevaks tegelda põhjalikumalt Põhja-Korea probleemidega, siis on see tekitas see mõningast kadedust Venemaa juhtides, kes soovivad samuti olla pildil ja tegevad Korea poolsaare tuumavabaks muutmises.

Venemaa soovib, et majandussanktsioone Põhja-Korea vastu leevendatakse, kuid selleks peab Kim astuma reaalseid samme tuumarelvastuse piiramisel.

Kim Jong-un Vladivostokis.Foto: Reuters/Scanpix

Tegemist on Vladimir Putini ja Kim Jong-uni esimese kohtumisega. Venemaa ja Põhja-Korea eelmine tippkohtumine toimus 2011. aastal, kui kõnelusi pidasid Dmitri Medvedev ja Kim Jong-il. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee