Eesti uudised

Insulti põdenud vanahärra Harald müüs metsa võileivahinna eest maha. Kohus mõistis ärimehe õigeks (92)

Eesti Ekspress | Ohtuleht.ee, 22. veebruar 2021 20:24
Foto: Teet Malsroos
Enda arust väikse tüki sooäärset metsa müünud mees sai ehmatuse osaliseks, kui selgus, et 10 hektari asemel oli ta notari juures vormistanud 34,5 hektari metsa müügi. 

Tehingu sõlminud Aivar Avik, kelle firma Forza Tri OÜ tegeleb metsa kokkuostuga, müüs juba järgmisel päeval 38 000 euroga ostetud metsalahmaka 105 000 euro eest edasi firmale OÜ Karo Mets. 

„Kuidas notar aru ei saanud, et Harald on selgelt teovõimetu!?“ kahtlustab tütar Katrin metsafirmade ja notari kokkumängu. 

"Minu hinnangul sai hr Kärpuk lepingut sõlmides kõigest aru, muidu ei oleks ma seda lepingut ju tõestanud," kommenteerib metsamüügi kinnitanud notar Ene Nuka. 

Refereeritud artikli täisteksti loe Eesti Ekspressist. 

„2019. aastal oli pooleli kriminaalasi. Minu meelest proovis prokurör ka riigikohtusse edasi kaevata, aga süüdistatav Aivar Avik mõisteti täies ulatuses õigeks. Šokk, masendus, pettumus,“ sõnab nüüd „Kuuuurijale“ Haraldi tütar Katrin. Ringkonnakohus kiitis nimelt Harju maakohtu otsuse, et kriminaalkuriteo koosseisu müügitehingus ei esinenud, õiguspäraseks ning leidis, et tegemist oli konkretiseerimata süüdistusega. Süüdistuse etteheited on vastuolulised ja kohati üksteist välistavad. Kuigi metsatehinguga seotud tsiviilvaidlused käivad edasi, on asjaosaline Harald ise meie seast lahkunud. Ta suri 2019 aasta oktoobris. 

Mis sai notarist? „Notari vastu esitasime hagi ja lõpetasime asja kompromissiga. Leidsime, et meil pole võimalik rahaliselt vaidlust lõpuni viia,“ selgitab Katrin.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee