Maailm

ARUSAAMATU: kadunud poisi ema keeldub politseiga koostööd tegemast (15)

Toimetas Greete Kõrvits, 23. aprill 2019 20:19
Väike Andrew "A.J." Freund on teadmata kadunudFoto: Crystal Lake Police Department via AP/Scanpix
Viieaastane Chicago äärelinna poiss kadus möödunud nädalal omaenda kodust. Kadunud lapse ema aga mingil põhjusel politseiga enam koostööd teha ei taha, kirjutavad NBC ja CBS News.

Andrew Freund, hüüdnimega A.J. kadus millalgi möödunud kolmapäeva õhtu ja neljapäeva hommiku vahel. Viimane inimene, kes last nägi, oli tema ema JoAnn. Lapse kadumisest teatas isa, kui vanemad hommikul ärgates lapse kadumist märkasid. JoAnn aga lõpetas ootamatult uurijatega koostöö tegemise.

Politsei on mures, sest tunnistajana on JoAnn hädavajalik. Poisi isa Andrew Sr. vestles korrakaitsjatega mitu tundi järjest.

Ehkki reporteritel ei õnnestu kätte saada ei JoAnni ega tolle advokaati, ütles naise jurist eelmise nädala teises pooles, et emale ei istunud see, et politsei hakkas temasse kui kahtlusalusesse suhtuma. „Ta ei tea, mis A.J.-ga juhtus ja tal pole poisi kadumisega mingit pistmist. Ta muretseb ennast haigeks,“ ütles advokaat.

Politsei otsis A.J-d kodu piirkonnas koertega taga ning praegu on nad kindlal seisukohal, et laps ei lahkunud kodust omal jalal. Samas pole ka ühtki märki sellest, justkui oleks A.J. röövitud.

Poisi perekonna minevikus on mõned raskemad perioodid, lastekaitsjatele pole nad võõrad. Arstid leidsid poisi sündimise järel A.J. organismist jälgi opiaatidest. Pea kaks aastat veetis laps kasupere juures, siis said oma vanemad ta jälle tagasi. JoAnnil ja Andrew'l on veel üks poeg, A.J. noorem vend, kes just samal ajal, mil ta vanem vend müstiliselt kadus, viidi vanematekodust ära kasuperesse. Põhjus, miks teine laps pere juurest ära võeti, pole teada. JoAnn esitas kohtule selle kohta kaebuse. Naine ootab hetkel kolmandat last, ta on seitsmendat kuud rase.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee