Krimi

GALERII | Pärnumaal põles 17 hektarit heinamaad, ohtu sattusid ka kolm majapidamist (7)

Toimetas Hindrek Pärg, 23. aprill 2019 17:23
Põleng PärnumaalFoto: Karli Saul/Scanpix
Teisipäeva pärastlõunal põles Pärnumaal 17 hektaril kulu ja heinamaa, ohtu sattusid ka kolm majapidamist. Esialgsetel andmetel põhjustas põlengu auto summutist lennanud säde. 

Päästeameti pressiesindaja sõnul saabus kell 14.44 häirekeskusele teade kulupõlengust Pärnumaal Tori vallas Nurme külas. Esialgsetel andmetel sai kulupõleng alguse autoga heinamaale sõitmisest. "Ilmselt auto summutist lennanud sädeme tõttu süttis kulu ning kuna heinamaad on hetkel väga kuivad, levis tuli kiiresti 17 hektarile," seisis pressiteates.

Ohtu sattusid kolm ümbritsevat majapidamist, mida päästjad esmajoones kaitsma asusid. Tuli liikus ühe maja taga asuva hekini, mis ka süttis. Päästjad reageerisid sündmusele suurte jõududega – tulekahju olid kustutamas Pärnu, Pärnu-Jaagupi, Tõstamaa ning Vändra kutselised komandod ning Are ja Sindi vabatahtlikud päästjad. Tulekahju lokaliseeriti kell 16.49. Edasi käib järelkustutus ja tulepesade otsimine.

Päästeamet tuletab meelde, et kogu Lääne-Eesti piirkonnas valitseb äärmiselt suur tuleoht, sest kogu loodus on väga kuiv. "Inimeste jaoks tähendab see suuremat tähelepanelikkust igasuguse tule tegemisel. Samuti tähendab see mõtlemist, missugust kahju võib teha suitsukoni autoaknast välja viskamine või grilliseadme kasutamine. Kuid lisaks sellele on mõistlik vältida ka mootorsõidukiga looduses sõitmist, auto tuleks parkida mittesüttivale pinnasele ja mitte sõita ATV-ga turbasel pinnal või heinamaal," seisab päästeameti pressiteates.