Galeriid

GALERII | Briti liitlassõdurid korrastasid Patarei kindluse näituseala (1)

Ohtuleht.ee, 23. aprill 2019 15:05
Briti sõdurid korrastasid Patarei vanglat.Foto: Robin Roots
Eestis baseeruvad Ühendkuningriigi sõdurid korrastasid tänasel veteranipäeval koos Eesti Mälu Instituudi meeskonnaga endise Patarei vangla ümbrust ja sisemust, kus mai keskel avatakse ainulaadne näituseala „Kommunism on vangla“.„Sõdurid Tapal paiknevast kuninga husaaride lahingugrupist (the King's Royal Hussars) aitavad Patarei merekindluses teha erinevaid töid, et kindlustada ehitise turvalisus, korrastada hooneid ja nende ümbrust ning muuta kompleks avatumaks ja tulevastele külastajatele kergemini ligipääsetavaks,“ ütles lahingugrupi pressiesindaja.  

Instituudi teavituse ja koostöö valdkonna juhi Sergei Metlevi sõnul on tegemist märgilise ühistegevusega, millega Eesti liitlased annavad panuse tulevase Rahvusvahelise Kommunismiohvrite Mälestusmuuseumi esimese etapi valmimisse ning millega rõhutatakse Eesti-Briti sidemete ajaloolist tähtsust.

Ehtsa vanglainterjööriga Patarei näituseala „Kommunism on vangla“ hõlmab Patarei idatiiva ligi 1200 ruutmeetrit ning see avatakse rahvale 15. mail 2019. Tulevikus luuakse sinna mastaapsem Rahvusvaheline Kommunismiohvrite Mälestusmuuseum ja teaduskekus. 

Samal teemal

28.05.2018
Sinilillekampaania raames annetati veteranide ja terviseedenduse toetamiseks 70 000 eurot
23.04.2018
GALERII | Veteranipäeva tähistati Vabaduse väljakul vägeva kontserdi ja militaarmessiga