Poliitika

Taavi Rõivas tuletab Urmas Reinsalule meelde: minu juhitud valitsusel oli seisukoht Eesti-Venemaa piirileppes (50)

Toimetas Marvel Riik, 23. aprill 2019, 14:50
Taavi Rõivas ja Urmas Reinsalu.Foto: Arno Saar
Pärast kohtumist president Kersti Kaljulaidiga, ütles välisministrikandidaat Urmas Reinsalu, et Eesti-Venemaa piirilepingust koalitsioonileping ei räägi, nii nagu seda ei teinud Taavi Rõivase valitsuse koalitsioonileping. Rõivas pole sellise hinnanguga nõus: „Minu juhitud valitsus, kus Urmas ise justiitsministri ametit pidas, oli ühemõtteliselt piirilepet toetaval seisukohal ning esitas leppe ka parlamendile ratifitseerimiseks.“

„Eesti-Vene piirilepingu küsimust selles [Jüri Ratase teise valitsuse] koalitsioonilepingus määratletud ei ole, nii nagu seda ei olnud Taavi Rõivase [2015. aasta] valitsuse koalitsioonilepingus. Kuidas seda küsimust menetletakse, küll need põhjalikud vastused tulevad töö käigus,“ ütles välisministrikandidaat Reinsalu teisipäeval Kadriorus pärast kohtumist presidendiga.

2015. aasta koalitsioonilepingus ei leia viidet Eest-Venemaa piirilepingule. Lepingus tehakse juttu idapiiri (kontrolljoone) väljaehitamisest.

Taavi Rõivase sõnul jäi Reinsalu sõnadest kõlama väide, et justkui puudus tema juhitud valitsusel piirileppe osas seisukoht. „Ma siinkohal siiski hea meelega värskendaks peatse välisministri mälu – minu juhitud valitsus, kus Urmas ise justiitsministri ametit pidas, oli ühemõtteliselt piirilepet toetaval seisukohal ning esitas leppe ka parlamendile ratifitseerimiseks,“ ütles Rõivas. „Pean väga oluliseks, et moodustatav valitsus ei teeks Eesti jaoks olulistes välispoliitilistes küsimustes ebamõistlikke kannapöördeid või ei muutuks otsustamisel ebalevaks.“

Loe SIIT, millest Reinsalu presidendiga veel rääkis.

50 KOMMENTAARI

a
alex 28. aprill 2019, 20:06
ega taavi rõivas seda seda meelde tuletanud,kuidas võeti vastu seadused,et orjad ei tohiks streikima hakata?Taavil ise pool milli swedpanka võlgu ja ta teeb kõik selleks,et oma laenu % väiksem olex.
a
appii 24. aprill 2019, 10:22
taavi rõivas ja tema valitsus,üks suuremaid nalja-numbreid eesti ajaloos,aga tegelane ise võtab asja ülima tõsidusega..
Loe kõiki (50)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee