Poliitika

Teatritele makstavad hiigeltoetused annavad EKRE-le võimsa poliithoova (46)

Ärileht, 23. aprill 2019 08:03
Foto: Teet Malsroos
Peagi rahandusministri toolile istuv EKRE aseesimees Martin Helme rääkis kaks aastat tagasi Eesti kultuuripoliitikast kriitilisel toonil, süüdistades kultuuriasutusi sotside ideede levitamises ja ähvardades kaotada rahastus nendelt teatritelt, mille loomingut ei pea rahvuskultuuriks.

Kõige heldemalt toetasid 2017. aastal nii riik kui ka kohalikud omavalitsused Ugala teatrit, makstes igale teatriskäijale peale ligi 106 eurot. Ostes kolm korda kuus Ugala etendusele pileti, teeniks keskmise palgaga maksumaksja tagasi summa, mis võrdub tema iga kuu tasutava tulumaksuga, sest riigi dotatsioonita tuleks Ugala etenduse pileti eest välja käia 118–124 eurot. 

Riigi teised soosikud on Tartu Vanemuise, mille pilet maksaks ilma dotasioonita 112-128 eurot, ja Pärnu Endla teater, mille pilet maksaks ilma riigi tortuseta 86-93 eurot.

Tulevane kultuuriminister Tõnis Lukas seevastu lubas, et teatrite loominguvabadust ei piirata, kuni see ei riiva kaaskodanike au ja Eesti riiklikku iseseisvust ning tema ei lähe sellel teemal kaasa emotsionaalsete reageeringutega.

Samal teemal

16.11.2017
EKRE tegi ettepaneku teatrilt NO99 riigi raha ära võtta: las Soros või Sotsiaaldemokraatlik Erakond katab augu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee