Maailm

VAHVA! Gorillad poseerisid pildil koos oma päästjaga (24)

Toimetas Greete Kõrvits, 22. aprill 2019 21:41
Gorillad võtavad poosid sisse: suured ahvid käituvad vahel kui inimesed, kellega igapäevaselt harjunud on
Kaks täiskasvanud gorillat olid nõus pargivahi selfil poseerima. Kunagi päästis sama mees nende elu.

BBC kirjutab, et 2007. aastal päästis Mathieu Shamavu kaks gorillabeebit. Salakütid tapsid pärdikutittede emad ning ilma inimeste abita oleksid nemadki hukkunud. Salaküttide jahtijad, Senkwekwe varjupaiga töötajad kasvatasid loomad üles ning nood suhtuvadki neisse kui oma vanematesse. Kui Mathieu nendega selfit tegema hakkas, tõusid gorillad kahele jalale nagu inimesed – ju tundsid ära, et nüüd peab poseerima!

Paratamatult harjuvad Kongo looduspargis elavad gorillad aja jooksul inimestega. Pargivahid neile meeldivad ja vahel jäljendavad nad inimeste kehakeelt ja käitumist.

Kahjuks ei ole Mathieu ja teiste pargivahtide elu kuigi lihtne. Senkwekwe varjupaik on osa suurest Virunga Rahvuspargist, mille metsades toimub sage illegaalne küttimine. Riigi idaosas asuv park satub tihti ka riigi valitsuse ja erinevate relvastatud rühmituse vahelistesse konfliktidesse. Möödunud aastal tapsid Kongo mässulised viis pargivahti. Paljud relvastatud rühmitused kasutavad võimalust tapetud haruldaste loomadega kaubitsedes raha teha.