Eesti uudised

Kohus andis Indrek Tarandiga rüselenud meestele võimaluse leppida (64)

Siim Randla, 23. aprill 2019, 07:10
Indrek Tarandi seisukoht on, et juhtumis juures ei ole kõige olulisem kahe mehe süü tuvastamine või Tarandi au ja väärikuse kaitse, vaid eelkõige meie riigi väärtuste hoidmine ja  et selliseid asju meie ühiskonnaruumis ei juhtuks.Foto: Robin Roots
Harju maakohus andis Toompeal EKRE korraldatud rändeleppe vastasel meeleavaldusel poliitik Indrek Tarandi kallal vägivaldselt käitunud ja selles süüdistatuna kohtu alla antud meestele võimaluse kannatanuga leppimiseks.

Indrek Tarandi esindaja, vandeadvokaat Maria Mägi sõnul on Tarand läbirääkimisteks avatud. „Eks mehed läksid Toompeal liiga hoogu ja innustusid EKRE  nii avalikul koosolekul ja sellele eelnevalt  tehtud negatiivsest kihutustööst ja üleüldse  ühiskonnale antud vaenulikkuse signaalidest.  Arvan, et omapäi poleks nad vägivallatsema hakanud,“ ütles Mägi. Tema sõnul teeb juhtumi äärmiselt kahetsusväärseks iseäranis see, et avaliku koosoleku korraldajaks olnud EKRE mitte üksnes jättis korra  koosolekul tagamata, vaid tembeldas Tarandi joobes olevaks ja lükkas ise Tarandi ülesköetud osalejate sekka, luues teadlikult vale kuvandi, et siin on purjus mees,  kelle suhtes on ka vägivald  lubatud. Samas kinnitas politsei vahetult pärast intsidenti, et Indrek Tarand oli avalikul koosolekul kaine.

Samal teemal

Mägi sõnul on vägivald lubamatu ja see ei või muutuda sisutuks konstanteeringuks, vaid peame mõistma, et iga vägivald on inimväärikuse alandamine, rünne elu ja tervise vastu.  „Vaadeldaval juhul on tegemist  vägivallaga meie riigi tähtsaimal platsil, seega on lisaks eelöeldule tegemist ründega demokraatia ja õigusriigi põhimõtete vastu,“ rääkis Mägi Õhtulehele.

Kohtuistungid kriminaalasjas toimuvad 10.mail ja 30. mail ja kuni kohtuistungiteni püütakse leida kokkulepet süüdistatavate ja Indrek Tarandi vahel.

Harju maakohtus on veel teinegi Indrek Tarandiga seotud asi, kus viimase hagis EKRE vastu on kohus rakendanud EKRE suhtes esialgset õiguskaitset: kohus keelas Tarandi kohta väidetavalt ebaõigete faktiväidete avaldamise kohtumenetluse ajaks. Kohtule esitatud hagis leitakse, et EKRE avaldas juhatuse liikmete kaudu Indrek Tarandi kohta valeandmeid ja ebakohaseid väärtushinnanguid – seoses mullu 26. novembril Toompeal EKRE korraldatud avalikul koosolekul toimunuga. Tarand soovib, et EKRE avaldaks oma veebiportaalis Uued Uudised teate. Samuti peaks erakond esitama Eesti meediakanalitele pressiteate, milles märgitaks, et nad avaldasid valeandmeid selle kohta, et Tarand oli 26.11.2018 avalikul koosolekul joobes, tungis korraldajatele kallale, laamendas, pani toime varguse ja takistas teise erakonna sõnavabadust, vahendas ERR. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee