Seisukoht

Seisukoht | EKREst kõrini? Kanna kaabut! (76)

Ats Kuldkepp, spordireporter, 22. aprill 2019, 18:18
Foto: MARIANNE LOORENTS
Piisas vaid EKRE-l valitsusse pääseda, kui Eestis hakkas levima kaabumood. Eesti meistriks tulnud Pärnu võrkpallurid nägid autasustamisel välja nagu isa-poega Helmed, ainuke vahe oli peakatte värvis. Pärnu peatreener Avo Keel märkis pooleldi irooniaga, et EKRE-mehed on kindlasti rahul ja küllap ei morjenda neid ka kaabude valge värv.

Ent Pärnu suurimaks punktitoojaks kerkinud brasiillane Chizoba Neves Atu võttis kaabu kohe peast ära. Vaevalt, et tõmmu nahavärviga ja nigela inglise keele oskusega Chizoba Helmedest midagi kuulnud on, aga sümboolne ikkagi. Küllap leidub Eestis inimesi, kes ei taha pärast kaabude EKREstamist enam seda rõivaeset tänaval kanda. 

Äkki peaks EKRE-le ebameeldivad ühiskonnagrupid – värvilised, geid, aborditegijad, peavoolumeedia ajakirjanikud, ametnikud, näitlejad jne – hakkama protestiks hoopis ise kaabut kandma? Valitsust see vaevalt kukutaks, aga ilmselt peavad Helmed oma väärtuslikku aega kulutama, kaabud varna panema ja näiteks paar soni ostma. Moraalne võit seegi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee