Krimi

Täiendatud 23. aprillil kell 23.13.

Ülemiste keskust tabas teist päeva järjest pommikahtlustus (7)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk ja Hindrek Pärg, 23. aprill 2019 20:46
Ülemiste keskusFoto: Alar Truu
Esmaspäeva keskpäeval sai politsei teate Ülemiste keskuse peaukse juurest leitud omanikuta kohvist, päev hiljem tehti Ülemiste keskusele pommiähvardus. 

Politsei pressiesindaja Ragne Keiski sõnul helistas teisipäeva õhtul kella 20 ajal seni tuvastamata mees varjatud numbrilt võõrale inimesele ning andis teada, et Ülemiste keskuses on pomm.

Et telefonikõne saanud võõral Ülemiste keskusega mingit seost ei olnud, andis ta info kiirelt häirekeskusele edasi. Sündmuskohale reageerisid nii politseipatrullid kui ka päästjad. Politseinikud alustasid keskusest inimeste evakuatsiooniga, misjärel kontrollivad keskuse üle demineerijad. Paralleelselt selgitavad politseiuurijad telefonikõne teinud meest.

Kell 23.08 teatas politsei pressiesindaja, et kaubanduskeskus jäi suletuks tööaja lõpuni, kuid sealt ei leitud midagi kahtlast või ohtlikku.

Ka esmaspäeval sõitsid Ülemiste keskusesse demineerijad. Siis ütles Põhja prefektuuri Ida-Harju politseijaoskonna välijuht Mihkel-Jaagup Laats, et esmaspäevasele väljakutsele reageerisid kolm Ida-Harju politseijaoskonna patrulli, päästeamet, kiirabi ja pommirühm.

„Koos keskuse turvameeskonna abiga vaatasime turvakaamerate salvestistest järele, kes kohvri keskuse juurde toimetas, see oli jäetud prügikasti kõrvale. Pommirühm lähenes kohvrile pommirobotiga ning kontrolliti kohvri sisemust,“ kirjeldas Laats.

Ülemiste keskuse teisel korrusel asuv restoraniala evakueeriti, kuna sealsete suurte klaasakendega võis kaasneda oht.

Pommirühm tegi kindlaks, et kohver oli tühi ning ohtu ei olnud.

„Paneme inimestele südamele, et inimesed ei jätaks endaga kaasasolevaid kotte ja kohvreid rahvarohketes kohtades tähelepanuta,“ ütles Laats.