Maailm

Sri Lanka terrorirünnakus hukkusid Taani rikkaima mehe kolm last (64)

Toimetas Aadu Hiietamm, 22. aprill 2019 11:10
Anders Holch Povlsen koos abikaasa Annega.Foto: Reuters/Scanpix
Sri Lankat pühapäeval tabanud ulatuslikus terrorirünnakus hukkunute arv kasvas täna hommikuks 290ni. Haavatuid on üle viiesaja. Surmasaanute seas on vähemalt 39 välisriikide kodanikku. Taanlasi sai surma kolm. Need kõik on Taani rikkaima mehe, moemiljardär Anders Holch Povlseni lapsed, vahendab ajaleht Ekstra Bladet. 

Kompanii Bestseller omanik Anders Holch Povlsen (46) viibis eilse terrorirünnaku ajal koos abikaasa Anne (40) ja nelja lapsega Sri Lankal puhkusel. Bestselleri pressiesindaja Jesper Stubkier kinnitas miljardäri kolme lapse surma. Üksikasju ei soovinud ta viitega privaatsusele avaldada.

Ametlikult kinnitamata andmetel peatus Anders Holch Povlseni perekond Sri Lanka pealinnas Colombos Shangri-La luksushotellis, kus enesetaputerrorist õhkis pommi hommikusöögi ajal. Povlsenite perekonda nägi selles hotellis Londoni maineka ülikooli Imperial College professor Kieran Arasatnam. 

Politseinikud ja terrorirünnaku ohvrite surnukehad Colombos Shangri-La hotelli ees. Foto: EPA/Scanpix

Anders Holch Povlseni nelja lapse nimed on Alma, Astrid, Agnes ja Alfred. Kuna perekond on hoidnud lapsi avalikkuse eest varjus, siis ei ole teada nende täpne vanus. 

Mõni päev tagasi avaldas üks Povlseni lastest, Alma, Instagramis foto oma kolmest õest-vennast, Astridist, Agnesest ja Alfredist basseini äärel istumas.

Anders Holch Povlseni varanduse väärtus on hinnanguliselt 41,6 miljardit Taani krooni (5,5 miljardit eurot). Povlsen päris firma 28aastasena oma vanematelt. Bestselleri alla kuuluvad näiteks Vero Moda, Only ja Jack&Jones. Povlsenile kuuluvad ka suured maavaldused Šotimaal ning osalused veebikaubamajades.

Sri Lanka politsei teatel korraldasid kirikutes ja luksushotellides pommiplahvatused enesetaputerroristid, kes olid saanud toetust välismaalt. Täna hommikuks oli terrorirünnakuga seonduvalt kinni peetud 24 kahtlusalust.

Vastutuse terrorirünnaku eest võttis endale moslemite äärmusrühmitus  National Thowheeth Jama'ath (NTJ).  Sri Lanka politsei oli juba 11. aprillil hoiatanud, et islamistide äärmusrühmitus NTJ kavandab lihavõttepühade ajal terrorirünnakut. Vastav info oli tulnud ühe välisriigi luureteenistuselt. 

Taani peaminister Lars Løkke Rasmussen katkestas puhkuse Fääri saartel ja pöördus tagasi Kopenhaagenisse. Sri Lankal viibis terrorirünnaku ajal kuni 2000 Taani kodanikku. 

Lars Løkke Rasmussen Foto: Reuters/Scanpix

USA välisministeerium hoiatas esmaspäeval, et terroristid kavandavad Sri Lankal uusi rünnakuid.

Sri Lanka võimude korraldusel kehtib ka teisipäeva öösel riigis liikumiskeeld. Erakorraline seisukord kestab vähemalt 23. aprillini.    

Samal teemal

05.04.2019
GALERII | Taani moemiljardär jättis hüvasti oma kolme terrorirünnakus hukkunud lapsega
24.03.2019
JUBA 359! Sri Lankal kasvab terrorirünnakus hukkunute arv
23.03.2019
TRAGÖÖDIA: Briti advokaat kaotas Sri Lanka terrorirünnakus abikaasa ja kaks last
23.03.2019
Sri Lanka pommirünnakud – traagika, mida oleks saanud ennetada?