Eesti uudised

Haridusminister Reps eksamitegijatele: teie teadmised, tarmukus ja ettevõtlikkus on tegusa Eesti jaoks väga tähtsad (11)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 22. aprill 2019, 10:16
Mailis RepsFoto: Martin Ahven
Haridus- ja teadusminister Mailis Reps soovib riigieksami tegijatele teravat sulge ja tarku mõtteid. „Head noored, teie teadmised, tarmukus ja ettevõtlikkus on targa ja tegusa Eesti kujunemiseks väga tähtsad,“ sõnas minister.

„Eksamite aeg nõuab teilt kahtlemata pingutust ja keskendumist, kuid samas pakub see periood ka omamoodi ootusärevust kõigile neile, kellel on peres või tutvusringkonnas vähemalt üks koolilõpetaja. Ehk olete isegi märganud, et lõpueksamite ajal on paljudel silmis äratundmisrõõmu väljendav pilk, eriti lapsevanematel,“ märkis Reps, kelle sõnul on tänavu eesti keele eksami tegemine seda erilisem,  et 2019. aastal tähistatakse ka kui eesti keele aastat.

Repsi sõnul on abiturientide jaoks on kätte jõudnud aeg seni õpitu kokku võtta. „Ega asjata kutsuta lõpueksameid ka küpsuseksamiteks. Varsti saate teada, kui valmis te olete astuma järgmisi samme haridusteel. Otsustada tuleb ise ja ka vastutada tuleb ise. Loodan, et teie kõigi ees avanevad uksed meelepäraste valikuvõimalustega. Usun, et annate endast parima ja olete edaspidigi innukad õppima, küsima, uurima, otsima ja avastama,“ sõnas Reps.

„Head noored, teie teadmised, tarmukus ja ettevõtlikkus on targa ja tegusa Eesti kujunemiseks väga tähtsad. Teravat sulge ja tarku mõtteid tänaseks eksamiks! Edu kogu eksamiperioodiks! Uudishimu ja visadust kõikide oma soovide elluviimiseks tulevikus! Olge tublid!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee