Seisukoht

Seisukoht | Aeg täita lubadust (3)

Elis Kusma, toimetaja, 21. aprill 2019, 18:40
On üllatav, et ettepanek kuulutada ülestõusmispühade teine püha riigipühaks ja seega vabaks päevaks, tuli Eesti200 leerist (täpsemalt Lauri Hussarilt) ja mitte uuelt valitsuskoalitsioonilt. Riigipühade reformimisest ei leia koalitsioonilepingust sõnagi.

Aga võiks. Sama ettepanekuga on opositsioonierakonnana korduvalt lagedale tulnud Keskerakond, ja lisapuhkepäeva on nõudnud ka EKRE. Ja vaevalt kristlikke väärtusi tähtsustav Isamaagi neile risti ees seisaks – on ju ülestõusmispühade teine püha kristlastele vaieldamatult üks olulisemaid tähtpäevi. Nii on selle muudatuse jõustamiseks paremat valitsuskoalitsiooni raske ette kujutada. Rangelt majanduskasvuusku Reformierakonna osalusel ei juhtuks seda kindlasti.

Muidugi võiks öelda, et suuremalt jaolt usuleiged eestlased ei hoolikski niivõrd pühast kui lihtsalt vabast päevast. Teisalt ei maksa minipuhkuse mõju kevadväsimuse kõrghetkel sugugi alahinnata. Või nagu on andekalt sõnadesse pannud lahkunud vaimulik Vello Salo: igapäevane stress ja kiirustamine on kuradi rütm. Hoidugem siis sellest nii palju, kui vähegi võimalik.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee