Maailm

FOTOD JA VIDEO | VERISED PÜHAD: Sri Lanka pommirünnakutes hukkunute arv ligineb 300-le – kahtlustatakse enesetaputerroriste 

Toimetasid Katrin Rohtla ja Aare Kartau, 21. aprill 2019 20:31
Pommiplahvatustes sai viga ligi 400 inimest.Foto: YouTube/AP/AFP/REUTERS/Scanpix
Sri Lankal toimusid kolmes kirikus, neljas hotellis ja ühes elumajas pommiplahvatused, milles on viimastel andmetel hukkunud 290 inimest. BBC info kohaselt on pommiplahvatustes viga saanud umbes 500 inimest. Välisministeeriumi andmetel Eesti kodanikud pommirünnakutes viga ei saanud. Esmaspäevahommikuse seisuga on vahistatud 24 isikut.

Kokku on Sri Lankas toimunud kaheksa plahvatust. Kolmes kirikus lõhkesid pommid ülestõusmispühade jumalateenistuse ajal. Info on veel lünklik, kuid rünnakud olid planeeritud ajale, mil inimesed olid tähistamas ülestõusmispühi.

Intsidentide valguses on turvalisust tõstetud ka Bandaranaike Rahvusvahelises lennujaamas. Samuti jäetakse kõik planeeritud õhtused jumalateenistused ära. 

Sri Lanka suursaadik Suurbritannias Manisha Gunasekera väitis CNN-ile, et tõenäoliselt olid rünnakute taga enesetapupommitajad. „On olnud traagiline päev Sri Lanka jaoks. Selle ulatus on ennenägematu,“ teatas Gunasekera.

Hukkunute hulgas on ka välismaalasi. Nende hulgas on teadaolevalt ka viis britti, „mõned“ ameeriklased (USA riigisekretär Mike Pompeo sõnade järgi), kolm taanlast, kolm indialast, kaks hiinlast, kaks türklast, portugallane ning hollandlane. Täpsemat infot pole, sest arvatakse, et 25 tuvastamata surnukeha võivad kuuluda välismaalastele.

Ükski rühmitus teo eest veel vastutust pole võtnud. BBC väitel on arreteeritud 24 isikut. Kuigi hetkel täpsem informatsioon puudub, arvas Sri Lanka kaitseminister, et tõenäoliselt on rünnakute taga üks rühmitus.

Eesti välisminister Sven Mikser avaldas Sri Lanka välisministrile Tilak Marapanele ja rahvale juhtunuga seoses kaastunnet. „Mõistan rangelt hukka mitmeid inimelusid nõudnud pommirünnakud Kochchikade, Negombo, Batticaloa ja Colombo linnades Sri Lankal. Terrorismiakt ülestõusmispühade ajal on rünnak usuvabaduse ja religiooni vastu,“ lausus välisminister Mikser. „Avaldan siirast kaastunnet ohvrite lähedastele ja soovin kõigile, keda see veresaun on mõjutanud, tugevust ja kiiret paranemist sel süngel ja raskel hetkel. Meie mõtted on teiega,“ lisas Mikser.

Vaata videot juhtunust SIIT!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee