Eesti uudised

Minister põhjendab kaitseliitlastelt püstolite ära võtmist: kõigile pole need ette nähtud  (67)

Siim Randla, 20. aprill 2019, 07:17
Foto: Alar Truu
„Püstol ei ole igale maakaitse üksuses olevale isikule määratud,“ selgitas kaitseminister Jüri Luik Henn Põlluaasale, kes muretses kaitseliitlastelt ära võetud püstolite pärast. 

Kui kaitseväel on puudu püstolitest, siis miks ei hangita neid juurde ,vaid võetakse Kaitseliidult ära, päris veel toonane riigikogu liige, praegune riigikogu esimees  Henn Põlluaas (EKRE) kaitseministrilt Jüri Luigelt.  Minister Luik selgitas vastuseks, et  maakaitseüksuste teenistusrelvaks on automaat ja see on ette nähtud kõigile maakaitse üksustesse määratud inimestele.  
„Püstol ei ole igale maakaitse üksuses olevale isikule määratud,“ teatas Jüri Luik.  „Püstolit ei ole kogu kaitseväe sõjaaja koosseisule ette nähtud. Relvastusega seotud ümberkorraldusi esineb sõjaaja üksustes periooditi, mil vaadatakse üle kaitseväe sõjaaja üksuste koosseisu- ja varustustabelid.“ Kaitseminister  märkis, et  püstolid on välja antud ajal, kui varustustabeleid tänasel kujul ei olnud, seega jagati neid malevates tegevliikmetele Kaitseliidu oma tabelite alusel. „Kui kaitsevägi kehtestas maakaitse sõjaaja üksuse varustustabeli, siis selgus, millised on kaitseväe poolt määratud vajadus, millised relvad on tegelikult millisele sõjaaja üksusele ja ametikohale ette nähtud.“  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee