Tugitoolis sportlane | Õhtulehe raadio

TUGITOOLIS SPORTLANE | Kas kergejõustik muudetakse hiphopiks? (1)

Ohtuleht.ee, 19. aprill 2019 12:20
Usain Bolt oli pika puuga maailma tuntuim kergejõustiklane. Pärast jamaicalase karjääri lõppu pole keegi suutnud tema naelikuid veel täita. Foto: AFP/Scanpix
Õhtulehe raadiosaade „Tugitoolis sportlane” võtab luubi alla kergejõustiku tuleviku ning teemat aitab lahata Eesti kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi. Saatejuht on Kaarel Täll.

Suurte traditsioonidega ja pigem konservatiivse mainega kergejõustikus on juba aastaid kaalutud erinevaid reforme. Teigamägi selgitab, miks selliste aruteludeni üldse jõutakse.

Erich Teigamägi. Foto: Tiina Kõrtsini

Samal teemal

Millisel järjel ala üldse on ja millist mõju avaldas Usain Bolti karjääri lõpp? Pikemalt võtame saates luubi alla DNA ehk dünaamilise uue kergejõustiku, mis jõuab esimest korda suure publiku ette suvistel Euroopa mängudel. Uue ala väljatöötajad võrdlevad DNA-d hiphopmuusikaga. Tegu on kaks tundi kestva turniiriformaadis võistkonnavõistlusega, mida peaks saatma muusika ja valgussõu. Teoreetiliselt võiks staadionil käia nooruslik pidu!

Kas konservatiivsemad kergejõustikufännid peaksid muretsema, et kogu kergejõustik võib hakata DNA suunas liikuma? Kuidas suhtuvad dünaamilisse jõustikusse Eesti sportlased ja kuidas komplekteeritakse meie Euroopa mängude koondis?

Vaatluse all on ka muud muudatused, mis ala ees võivad oodata. 

Hüva kuulamist!

Samal teemal

05.07.2019
TUGITOOLIS SPORTLANE | Kas Eesti sportlased näevad piisavalt vaeva, et end publikule maha müüa?
21.06.2019
Euroopa mängud – mainetu spordipidu otsib identiteeti
10.05.2019
TUGITOOLIS SPORTLANE | Johanna Talihärm USA idüllist, pingete talumisest ja erakordsest Alaska-kogemusest
12.04.2019
TUGITOOLIS SPORTLANE | Tiidrek Nurme meenutab karmi aega noortevanglas: mõni peksti haiglasse