Poliitika

Mart Luik enda erakonna vastu hääletanud Ladõnskaja-Kubitsale: kui oponendid kiitma kukuvad ja omad on vait, saab poliitik aru, et on midagi valesti teinud (118)

Toimetas Hindrek Pärg, 18. aprill 2019 20:16
Mart LuikFoto: Tiina Kõrtsini
Isamaa erakonda kuuluv Viktoria Ladõnskaja-Kubits oli ainus koalitsioonisaadik, kes hääletas kolmapäevasel riigikogu istungil peaministrikandidaadi Jüri Ratase vastu. Poliitik kirjutas otsusest pikemalt Facebooki postituses, mille kommentaariumis on sõna võtnud nii tema erakonnakaaslased kui ka teised riigimehed. 

Ladõnskaja-Kubits kinnitas toetust Isamaa erakonnale nii ajakirjanikele kui ka sotsiaalmeedias. "Olen ikkagi koos oma erakonnaga. Minu maailmavaade on konservatism," olid tema sõnad. 

Facebookis kommenteeris Ladõnskaja-Kubitsa postitust tema enda erakonnakaaslane Mart Luik. "Viki, kui oponendid kiitma kukuvad ja omad on vait, siis saab poliitik aru, et on midagi valesti teinud," kirjutas Isamaa poliitik. 

Sõna võttis ka Jaak Madison. "Raske on olla fraktsioonis, kui fraktsioon ja teised partnerid ei saa edaspidi loota liikme toetusele hääletustel. Loodan, et mõistad mu mõtet," nentis EKRE poliitik. 

Oma mõtteid jagas ka endine õiguskantsler Allar Jõks. "Selleks, et rääkida väärtustest peab omama väärikust," ütles Jõks. 

Samal teemal

17.04.2019
Ratase vastus Helmele pärast Ladõnskaja-Kubitsa vastuhäält: „Mart, ma usun, et leiame sellele lahenduse!“
17.04.2019
GALERII | Üle kolme tunni püstijalu turmtule all olnud Ratasest sai jälle peaminister
17.04.2019
Ainsa Isamaa liikmena uue valitsuse vastu hääletanud Ladõnskaja-Kubits: andsin signaali konkreetsele erakonnale
15.04.2019
Juhtkiri | Eesti vajab tugevat opositsiooni