Eesti uudised

OTSUS: Tartumaa raketikangelane saab kolm aastat tingimisi (10)

Juhan Mellik, 18. aprill 2019 14:54
Süütaja andis tunamullu tuletõrjele rohkem kui ühe korra tööd. Foto on illustratiivne. Foto: Tiit Tamme
Tartu maakohus mõistis süüdi mehe, kes pani signaalrakette tulistades põlema korteri ja maja ning pistis seejärel sündmuskohal lahkudes tule otsa oma autole.

43-aastane Vallo sooritas oma vägiteod tunamullu sügisel Tartu vallas. Mees sihtis tahtlikult ühte korterit signaalrakettidega ning pani selle põlema. Keegi viga ei saanud, kuid nii oht selleks kui varaline kahju olid kohtu hinnangul suured.

Natuke aega pärast seda sõitis Vallo maastikuautoga Toyota Hilux veel ühe talumaja territooriumile, kus tulistas taaskord rakette elumaja suunas. Maja vooder süttis.

Kõike seda ei teinud Vallo sugugi mitte kaine peaga – ta oli tarvitanud nii alkoholi kui psühhotroopset ainet nimega alprasolaam. Need häirisid niigi labiilse loomuga mehe närvitalitust veelgi.

Kanal 2 avaldas nimelt juba toona, et Vallo  oli varemgi ebaadekvaatse käitumisega silma paistnud. Väidetavalt peitusid tema käitumise tagamaad isiklikes tülides.

Kohus mõistis Vallole erinevate kuritegude eest liitkaristuseks kolm aastat vangistust. Sellest pisut üle kahe kuu kandis ta ära tunamullu vahi all viibides.. Karistust ei pöörata täitmisele, kui Vallo ei pane kolmeaastase katseaja jooksul toime uut kuritegu ning täidab kontrollnõudeid ja -kohustusi.

Kannatanute kasuks mõistis kohus tsiviilhagina välja üle 70 000 euro ja menetluskulud.