Poliitika

Martin Repinski hiigelhüvitisest: ma ei saa seda kindlasti vastu võtta (48)

Toimetasid Marvel Riik, Johanna-Kadri Kuusk, 29. aprill 2019, 11:05
Martin Repinski. Robin Roots
Jõhvi endine vallavanem Martin Repinski pidi Jõhvi vallavolikogu otsuse järgi saama 14 400 eurose lahkumishüvitise, mis hiljem tühistati. Riigikokku suunduv poliitik teatas, et järgmist toetust ta enam vastu ei võtaks.

Esimese toetuse puhul tunnistas volikogu esimees Eduard East, et otsuse tegemisel ei arvestatud täpsustava regulatsiooniga, et hüvitist ei maksta isikutele, kes lahkuvad ametipostilt omal algatusel. Seetõttu tühistatati toona otsus maksta endisele vallavanemale nelja kuupalgane hüvitis.

„Volikogu esimehena esitan järgmisele volikogu istungile antud otsuse kehtetuks tunnistamise eelnõu,“ kirjutas East justiitsministeeriumile, kui oli tutvunud täiendava õigusliku analüüsiga. Ühtlasi tõi East välja, et Repinskile ei olnud hüvitist välja makstud.

Repinski teatas Facebookis, et volikogu soovib esimesest läbikukkunud katsest hoolimata teda mingil muul moel premeerida.

„Pean tunnistama, et olin väga tänulik volikogu liikmetele nende varasema, minu jaoks suure üllatusena tulnud otsuse eest maksta mulle nii suurt kompensatsiooni. Otseloomulikult hindasin nende soovi minu tegevust tunnustada. Kuid kui varasemalt tahtsin suure osa sellest rahast annetada lasteaiale ja teistele valla asutustele, siis arvestades, millist vastukaja see otsus tõi, pean vajalikuks välja öelda, et kui volikogu mulle tõesti uue preemia määrab, siis ma ei saa seda enam kindlasti vastu võtta,“ kirjutas poliitik.

 

Jõhvi vallavolikogu järgmine istung toimub 2. mail. Martin Repinski lahkus Jõhvi vallavanema kohalt, et alustada tööd riigikogu uues koosseisus.

48 KOMMENTAARI

p
pensionil jurist 29. aprill 2019, 23:53
Ühtlasi võiks ka Jõhvi vallale hüvitada need lisakulutused, mida ta oma seadusevastase etnilise puhastusega valla rahakotile põhjustas. Raamatukogu ju...
(loe edasi)
v
v 29. aprill 2019, 22:53
Aga kust see rahaauk leiti, kõigepealt riigikogulase palgatõus jälle . Nüüd pauk, raha pole edasiseks arenguks ja hüvitiste jaoks ikkagi eriline aardelaegas-salajane või? Muidu stress saadab riigimehed rändeprogrammi alusel äkki võõrasse kogikonda, omasid edutame ikka ?
Loe kõiki (48)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee