Poliitika

Martin Repinski hiigelhüvitisest: ma ei saa seda kindlasti vastu võtta (43)

Toimetasid Marvel Riik, Johanna-Kadri Kuusk, 29. aprill 2019 11:05
Martin Repinski.Foto: Robin Roots
Jõhvi endine vallavanem Martin Repinski pidi Jõhvi vallavolikogu otsuse järgi saama 14 400 eurose lahkumishüvitise, mis hiljem tühistati. Riigikokku suunduv poliitik teatas, et järgmist toetust ta enam vastu ei võtaks.

Esimese toetuse puhul tunnistas volikogu esimees Eduard East, et otsuse tegemisel ei arvestatud täpsustava regulatsiooniga, et hüvitist ei maksta isikutele, kes lahkuvad ametipostilt omal algatusel. Seetõttu tühistatati toona otsus maksta endisele vallavanemale nelja kuupalgane hüvitis.

„Volikogu esimehena esitan järgmisele volikogu istungile antud otsuse kehtetuks tunnistamise eelnõu,“ kirjutas East justiitsministeeriumile, kui oli tutvunud täiendava õigusliku analüüsiga. Ühtlasi tõi East välja, et Repinskile ei olnud hüvitist välja makstud.

Repinski teatas Facebookis, et volikogu soovib esimesest läbikukkunud katsest hoolimata teda mingil muul moel premeerida.

„Pean tunnistama, et olin väga tänulik volikogu liikmetele nende varasema, minu jaoks suure üllatusena tulnud otsuse eest maksta mulle nii suurt kompensatsiooni. Otseloomulikult hindasin nende soovi minu tegevust tunnustada. Kuid kui varasemalt tahtsin suure osa sellest rahast annetada lasteaiale ja teistele valla asutustele, siis arvestades, millist vastukaja see otsus tõi, pean vajalikuks välja öelda, et kui volikogu mulle tõesti uue preemia määrab, siis ma ei saa seda enam kindlasti vastu võtta,“ kirjutas poliitik.

 

Jõhvi vallavolikogu järgmine istung toimub 2. mail. Martin Repinski lahkus Jõhvi vallavanema kohalt, et alustada tööd riigikogu uues koosseisus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee