Poliitika

Kaja Kallase toetus valitsusjuhina tegi suure hüppe, edestades Jüri Ratast (363)

Eesti Päevaleht, 18. aprill 2019 07:53
Reformierakonna esimees Kaja KallasFoto: Martin Ahven
Kuigi riigikogu andis eile Keskerakonna esimehele Jüri Ratasele mandaadi, mis teeb temast peaministri, siis valijate seas on Reformierakonna juhi Kaja Kallase toetus tõusnud Ratase omast kõrgemale.

Eesti Päevalehe tellitud ja Turu-uuringute ASi tehtud värske küsitlus näitab, et kui veebruaris pidas Kaja Kallast parimaks peaministrikandidaadiks 17 protsenti valijatest, siis aprilliks oli Kallase toetus tõusnud 32 protsendile. Jüri Ratase toetus on samas langenud ja kui veebruaris oli tema toetus 35protsendine, siis aprillis soovis teda peaministrina näha 31 protsenti valijatest. 

Kallase ja Ratase vastuseis on ka valijate vahele löönud vanuselise kiilu ja kui veel veebruaris oli poliitikute seis nooremate ja keskealiste inimeste eelistuses võrdne, siis aprilliks on noored ja keskealised inimesed suure ülekaaluga läinud Kallase seljataha, samas kui Ratasele on truuks jäänud valijad kellel on vanust 50 aastat või rohkem. Valitsusjuhi eelistuses on ka rahvuste kaupa toimunud nihe, Ratase toetajad on suures osas muukeelsed, aga eestlased on oma eelistused ümber hinnanud ja aprillis eelistas 37 protsenti eestlastest peaministrina Kallast ja ainult 27 protsenti eestlasi Ratast.

Refereeritud arikli täistekst Eesti Päevalehes. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee