Eesti uudised

Kohus saatis nigeerlased Eestist minema (31)

Siim Randla, 18. aprill 2019, 07:07
Foto: Jörgen Norkroos
Harju maakohus mõistis tingimisi vangistused ebaseaduslikult Eestisse tulnud nigeerlastele, kes saadeti lisakaristusena riigist välja sissesõidukeeluga viieks aastaks.

Nigeeria kodanikud Kenneth, Bright ja Osasu saabusid Tallinna lennujaama tänavu 19. veebruaril Itaaliast EasyJeti lennuga. Nad kõik kasutasid võltsitud Itaalia välismaalase reisidokumenti. Nigeerlased soovisid siit Soome minna ja ostsid laevapiletid. Ametivõimud pidasid nad kinni. Asja hakkas uurima politsei.

Kennethile, Brightile ja Osasule esitati süüdistus karistusseadustiku paragrahvis, mis käsitleb Eesti riigipiiri ebaseaduslikku ületamist grupi poolt. Samuti said nad süüdistuse teadvalt võltsitud tähtsa isikliku dokumendi kasutamises. Nüüd süüasja arutanud Harju maakohus mõistis nigeerlastele kuuekuulise tingimisi vangistuse ja lisakaristusena saadeti nad Eestist välja koos sissesõidukeeluga viieks aastaks. Kohus mõistis kõigilt süüalustelt välja riigituludesse  sundraha 810 eurot ja dokumendiekspertiisi kulud.

31 KOMMENTAARI

h
heh 22. aprill 2019, 12:17
kohus tegi otsuse, aga nigeerlased tegid, mis nemad tahtsid, ei usu mina, et reaalselt neid keegi siit üle piiri toimetas, kohtuotsuse üle nad aga naeravad.
x
XXX 22. aprill 2019, 02:08
Jah titu, tee endale selgeks mis on Schengen ja siis võta sõna. Passikontrolliga pole siin mitte mingit pistmist. Tutvu enne Schengeni piirieeskirjaga ja siis hakkad asjadest ehk aru saama. Ja ise ka ära enne kuhugi reisima mine kui oled eespool mainitud kirjatükiga tutvunud...
Loe kõiki (31)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee