Sisuturundus

Milline jalgratast valida? Spetsialist annab nõu! 

Kaup24, 17. aprill 2019, 21:49
Foto: PantherMedia/Scanpix
Jalgrattasõit on meeldiv viis, kuidas loodust säästes hommikul tööle jõuda ning samal ajal tervise eest hoolitseda ja raha kokku hoida. Jalgrattaid on väga erinevaid ning mõned neist sobivad paremini trenni tegemiseks, teised jälle linna vahel tuuritamiseks. Kuidas endale õiget sõiduriista valida?

Mõtteid jagab suure rataste valikuga e-pood kaup24.ee.

Enne ratta ostmist peaks kindlasti küsima, missugustel teedel sõitmiseks ratast tarvis on. Linnas tööle sõiduks ja vaba aja veetmiseks tasub osta kena välimusega ja mugav linnaratas, mis on ka väga tegus liiklusvahend.

Samal teemal

Mille poolest linnajalgratas erineb?

Ainult linnas sõitmiseks mõeldud jalgrattal saab istuda sirge seljaga, kuigi ka siin on enamasti võimalik lenksu kõrgust muuta. Linnaratta iste on sportratta omast mõnusam ja pehmem ning selg pole seega sõidu ajal pinges. Pehmem sadul on siin igati õige mõte, sest kogu keharaskus toetub just sinna.

Maastikuratta sportlikuma ja ettepoole kallutatud sõiduasendi korral langeb suurem koormus kätele ning seepärast võib taolisel rattal sadula mugavuse osas järeleandmisi teha. Linnaratas on aga mõeldud just kattega teedel mõnusaks kulgemiseks. Linnaratas on tänuväärne sõiduvahend ka juhul, kui lühikeseks sõiduks seljas on kontoririided.

Kõvema pinnaga kaunil metsateel võib linnaratas veel sobida, keerulisemale maastikule taoline sõiduvahend aga hästi ei passi. Kui ikkagi on plaanis tihti ka metsa vahele või kruusateele sõitma minna, võib valida jalgratta, mis sobib hästi nii linna kui ka maastikule. Selleks on hübriid- või maastikurattad.

Kui kallid linnarattad on?

Linnarattaid on väga erinevas hinnaklassis. Kõige soodsama sõiduvahendi saab Kaup24 e-poest kätte veidi enam kui 150 euro eest ning taoline ühekäiguline ratas ajab asja harva sõitja jaoks täiesti ära – kui on tarvis näiteks turult tuua mõned pirukad, pott basiilikut või paar värsket porgandit.

Neile, kes ka linnas sõites soovivad käiku vastavat oludele vahetada, on pakkuda veidi kallimaid, kuni 600 eurot maksvaid jalgrattaid. Ükskõik millise linnaratta kasuks te ka ei otsusta, perega aja veetmiseks ja tööle-koju sõitmiseks sobivad need kindlasti.

Muide, kui on soovi, et jalgratas ka ise veidi hoogu annaks, võib otsustada elektrilise jalgratta kasuks.

Naiste linnaratta ostusoovitus – Azimut Venezia Nexus3

Meeste linnaratta ostusoovitus – DHS Citadinne 2833

Kui suur peaks ratas olema?

Endale jalgratast valides on oluline teada, et need on mõeldud erineva pikkusega ratturitele. Kaup24 e-poes on iga jalgratta juures ära toodud, kui pikka kasvu inimese jaoks see sobib.

Sõidumugavus sõltub ka ratta rataste suurusest. Kõige levinum ratta suurus on 26 tolli, sujuvamaks sõiduks on saadaval ka 28-tolliste ratastega linnarattaid. Väiksemad rattad aitavad nobedamalt sõita ja mõnevõrra kergemini manööverdada väga kitsastel teedel, suuremad rattad jälle põrutavad aukudes vähem.

Linnarataste kujundamisel on silmas peetud ilu ja elegantsi ning igaüks neist on omal moel isegi romantiline.

Lõpuks on oluline märkida, et ka linna vahel sõites ei tohi unustada lisavarustust. Esi- ja tagatuli on meil kohustuslikud ja kiiver on isegi täiskasvanud sõitja peas alati kasuks. Kõige olulisem on rattaga sõites ennast hoida.

Turvalist sõidurõõmu!

Kaup24.ee – telli internetist, säästa aega ja raha!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee