Eesti uudised

TAM paneb koos Ivo Linnaga Mattiiseni laulud uue seadega kõlama (2)

Kristjan Roos, 17. aprill 2019 17:58
Eelmise aasta lõpus osales Tartu akadeemiline meeskoor Kataloonias koorikonkursil „Canta al mar“, kus ta sai kulddiplomi ja esikoha meeskooride kõrgemas kategoorias. Võistlusest võttis osa 42 koori 20 riigist. Foto: Peeter Säälik
Eesti vanim meeskoor, Tartu akadeemiline meeskoor (TAM) esitab Alo Mattiiseni „Viis isamaalist laulu“ tuleval neljapäeval Eesti Rahva Muuseumis.

„Kuna möödunud aastal täitus 30 aastat Alo Mattiiseni „Viie isamaalise laulu“ esmaesitusest ja teades, et eesti rahva suurel lemmikul Ivo Linnal saabub suvel ümmargune 70 aasta juubel, see idee midagi koos teha tekkiski,“ tutvustab Tartu akadeemilise meeskoori president Peeter Veske.
Kontsert pole koori jaoks aga sugugi esimene kord Linnaga lava jagada. 2013. aasta kevadel laulis koor Tiit Veeberi mälestusteenistusel Tartus Peetri kirikus Linnaga koos Peep Sarapiku teost „Ta lendab mesipuu poole“.

Peeter, kavas on „Viis isamaalist laulu“. Need laulud on ilmselt igal eestlasel peas. Aga kas need kantakse ette ka uuendatud seades?
Alo Mattiiseni „Viiele isamaalisele laulule“ tegi talvel seaded meeskoorile ja solistile meie koori eelmine pikaaegne dirigent Alo Ritsing ning nii kõlavadki need sel kontserdil esmaettekandes.

Milliste tuntud Eesti lauljatega olete veel koostööd teinud? Kas mõni kontsert on eriliselt meelde jäänud?
Tuleb tõdeda, et TAM-il pole pika ajaloo jooksul olnud kombeks kaasata tuntud popsoliste. Oleme olnud ikkagi traditsiooniliselt meeskooridele kirjutatud muusika esitajad. Küll aga oli koorile toredaks vahepalaks kümme aastat tagasi kutse osaleda TV3 teleprojektis „Eesti otsib lemmiklaulu“. Esitasime seal Tõnis Mägi „Koitu“, solistiks oli Oliver Timmusk. Ja see laul võitiski esikoha!

Ega pärast ERM-i kontserti te kergemalt vist võtta ei saa, sest laulupidugi pole enam mägede taga. Kas kooril on tänavuse laulupeo laulud juba selged?
Tõesti, Tartu laulupeoni on jäänud kõigest kaks kuud, üldlaulupeoni Tallinnas paar nädalat rohkem. Julgen küll väita, et laulud, mis on laulupeol kavas nii meeskooride kui ka poiste- ja meeskooride ühisplokis, on üsna selged. Karmid punktide peale (sic!) ettelaulmisedki edukalt läbitud. Valikkooride repertuaariga tuleb muidugi veel pusida. Minule isiklikult meeldib laulupeo repertuaarist enim Uno Loobi laul „Isad ja pojad“. Küllap sellepärast, et TAM-i rivis saan laulda praegu koos poja Alariga.
ERM-i kontserdil tulevad laulupeo meeskooride ja poistekooride repertuaarist esitamisele mitmed laulud. Selleks oleme kaasanud Ülenurme gümnaasiumi poistekoori, klaveril saadab Jorma Toots.
Muide, Tartu laulupeo nädalal, täpsemalt 20. juunil toimub TAM-il ka üks sportlik ettevõtmine – jalgpallikohtumine Tartu poistekooriga Tamme staadionil. Oleme seda varem kolmel korral teinud. Võidurõõmu pole meie veel maitsta saanud. Ehk seekord?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee