Poliitika

Ainsa Isamaa liikmena uue valitsuse vastu hääletanud Ladõnskaja-Kubits: andsin signaali konkreetsele erakonnale (181)

Viljar Voog ja Hindrek Pärg, 17. aprill 2019 18:10
Viktoria Ladõnskaja-KubitsFoto: Teet Malsroos
Kolmapäeval andis riigikogu heakskiidu Jüri Ratase uuele valitsusele, mis koosneb Keskerakonnast, EKRE-st ja Isamaa Erakonnast. KEI-liidu vastu hääletas ka üks Isamaa liige - Viktoria Ladõnskaja-Kubits. 

"Hääletasin südametunnistuse järgi," sõnas Ladõnskaja-Kubits ajakirjanikele pärast istungit. "Otsus oli küps juba mitu nädalat. Ma ei andnud täna signaali opositsioonile või koalitsioonile, vaid konkreetsele erakonnale seoses nende retoorikaga. Teisi inimesi ei tohi solvata." 

Enda Facebooki postituses jagas Ladõnskaja-Kubits oma seisukohti veidi pikemalt. "Ei tohi ja ei saa halvustada teist rassi, rahvust, sugu, vähemust või ühiskonnaosa. Õigusriik, inimõigused, sõnavabadus on tähtsad. Ja kui keegi teeb kasvõi sõnades liiga, näiteks juudi või vene kogukonnale – kes on mõlemad Eesti ühiskonna osa – ja otsib endale õigustust, siis minul ei jää muud üle kui näidata sellele õigustuste otsimisele punast tuld," kirjutas ta. 

Isamaa liige kritiseeris ka Keskerakonda, täpsemalt nende nn vene tiiba. "Sest just nemad ehitasid aastaid rahvusluse hirmule põhinedes oma poliitikat, surudes eestivenelasi isolatsiooni ja nüüd tegid nende häältega seda, millega ise hirmutasid. Mitte maskid ei ole maas, vaid püksid on maas." 

Jüri Ratase uus valitsus sai istungil 55 saadiku toetuse. Selle vastu hääletas 44 parlamendiliiget ning kaks saadikut puudusid. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee