Seisukoht

Seisukoht | Kevadsport massidesse! (1)

Vidrik Võsoberg, Kalale! peatoimetaja, Kalale.ee toimetaja, 17. aprill 2019, 18:18
Suhtusin pikka aega massispordiüritustesse väga suure skepsisega. Küsisin: mille pagana pärast peavad inimesed minema kuskile tuhandete omasuguste sekka tunglema ja maksma pealegi veel korralikke rahasummasid, et natuke sporti teha? Miks ei võiks ennast liigutada individuaalselt, omaette – vaid sina ja loodus?

Siis sattusin ühel aprillikuu varahommikul Võrru Tamula järve äärde Võhandu aerutamismaratoni starti. Sedakorda autojuhina. Tegin tugiisikuna oma hoolealuste teekonna osaliselt mööda kallast läbi – ja sain aru, mis võlu sel asjal on. Sajad ja tuhanded sinuga sama hullud inimesed, suhtlemine, teiste abistamine, eestlaslik huumor ja eeskätt see mõnus ühtekuuluvustunne. Nagu laulupeol.

Hiljem ronisin mitmel korral ise kah Tamulal paati ja asusin sadat kilomeetrit aerutama. Tänini on teatav Võhandu maratoni elevus sees. Ka sel laupäeval osalen üritusel kindlasti – küll pealtvaatajana trassi ääres.

Aga kui nüüd see (ekstreem)spordiüritus kõrvale jätta, siis on kevad õues sportimiseks üldse parim aeg. Saad kopsudest välja puhuda spordisaali umbsevõitu ja higilõhnase õhu. Varbad ei lähe enam jäässe. Sääsed veel ei kiusa. Sina ja loodus. Aga miks mitte ka liigutada end koos kaasvõitlejatega, kas või rahvamassis. Sport ühendab.    

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee