Inimesed

HOMMIKUSÖÖK STAARIGA

VIDEOINTERVJUU | Marta Vaarik: "See oli suur trauma, kui ma lavakasse sisse ei saanud. Mu isa polnud pärast seda enam ebausklik." (55)

LISA KOMMENTAAR

Heldur72 30. oktoober 2019 07:26
Vabandust, mis kunstnik see Marta on, elukunstnik või lihtsalt shoppaja, kellele meeldib natukene erilisemat sorti riideid osta? Miks teda kunstnikuks nimetama peaks?
K 10. mai 2019 23:42
Nii äge oled! Jutt oli väga eluline ja pani mõtlema. Ma näiteks ei mõista, miks kool peab õpetama kõiki muid peeneid teadmisi peale iseenda tundma õppimise, tunnete, emotsioonide mõistmise, reflekteerimise, endaga hakkama saamise... Haridus võiks anda hoopis arusaama, et kõik ei olegi elus alati perfektne ja kuidas "õige" suhtumisega raskustest kergemalt läbi tulla ja kaugele jõuda. Aga eks kogu see jama, millest läbi käidud, lõpuks kasvatabki ja on ka väärtuslik. "Mees kui laps" teema on mind ka ikka alati hämmastanud. Sind kuulates oli tunne, et kõigil võiks olla üks sinusugune sõber!
vai vai 20. aprill 2019 07:54
siis ma ütleks, et meie ühiskond on viimase 20aasta jooksul hunnik parasiite tootnud. paljud ei viitsi isegi tööl käia. täisparasiitlus. algul ema kõhus siis riigi kulul. täisvärk.
... 19. aprill 2019 09:33
Õpetlik, väga õpetlik. Suunan (ei sunni) oma lapsi seda intervjuud kuulama (just KUULAMA), et nad mõistaks kui tähtis on laste kasvatamine. Nii kahju oli kuulata inimest, kellel ilmselt on geneetiline soodumus mõtlemisele, aga mõtlemisvõime arengusse ei ole väga panustatud. Kui jätta mõned tähed selgeks õppimata, ei saa ka raamatut korralikult lugeda. Päris arusaamatuks tekst ei jää, aga mõte võib jääda hoopis vildakas. Hea, et tüdrukul on seni elus vedanud. On õnnestunud sattuda sarnase geneetilise pagasiga inimeste seltskonda. Kõigil kasvatusvabadel (mitte vabakasvatusega) nii ei vea.
parasiit 19. aprill 2019 08:59
Muidugi, ei olnud see nali, sest loode ongi parasiit, mis kasutab eluspüsimiseks emasorganismi. Iseasi, et see "parasiit" ei pesitse kõhus, vaid üsas. Kõhus pesitsevad rohkem solkmed, ussid jt sellised parasiidid.
vanaema sattus hoogu 19. aprill 2019 08:20
ilmselt on see video mõeldud sotsiofoobia raviks, õige ta on, sest lõpuks õpid solvajale naeratama ja muutud kui ha,niks kellelt kõik visatud vesi maha voolab aga tuleb ka õppida - ka siit kommentaariumist on näha kui paha on pealiskaudsus, enamik inimesi pole lihtsalt videot vaadanud kuid arvata võib et lihtsalt seepärast et pole aega, video on ju pikk ja järgmine pealiskaudsus - tüdrukute klass on halb? ega ikka pole , lihtsalt selles klassis oli liiga palju erinevaid koos, segaklass võib olla palju hullem, näiteks tüdrukud kiusavad väiksemaid poisse kuni neist saavad tüdrukute vihkajad
vanaema 19. aprill 2019 07:30
ja teine pool lahendust pealiskaudsuse likvideerimine: et vältida vägivalda siis tuleks meeldivat noormeest ikka pikemalt uurida , et kuidas ta räägib vanematest, ega pole viinaviga, on ta koolis tüdrukuid kiusanud aga pealiskaudsust on ka sinus eneses - näiteks see välimuse järgi otsustamine millest tüli eesti keele õpetajaga alguse sai, lapse kiusamine õpetaja poolt on üks alatumaid asju kuid tuleb suhtuda nii - andku jumal sulle tervist, sest annab tervist siis annab ka mõistust ja kui ise saan suureks siis olen targem ja kui kirikus on külm siis ega seepärast kiriku õpetus pole külm
vanaema 19. aprill 2019 07:17
üks nn moodne ja väga va.le asi on sa.masooliste kiusu pärast ,võib-olla mõnel juhul isegi siiralt, lapse saamine, sel juhul ei ole üldse arvestatud lapse enda tulevase heaoluga, tema areng jääb poolikuks, sest see perekond ise on ka poolik midagi pole teha, sest loodus ise on nii sättinud, et tõeline õnn saab olla vaid ema-isaga aga va.le hor.moonide seisu annab parandada - see haigus pidi olema täiesti ravitav

vanaema 19. aprill 2019 07:10
uus nn moodne perekond koos samasoost vanematega ei ole lapsele õnn vaid õnnetus, seda isegi sel juhul kui last omaarust armastatakse, õigustus, et kas joodikud vanemad on paremad ei ole pädev, sest õnnetuse õigustamine veelgi suurema õnnetusega ei ole õige, lapse areng ei ole sel juhul igakülgne selle asemel , et kiusu pärast laps saada võiks hoopis mõelda miks minu hormoonid ei tööta õigesti - on siin süüdi pestitsiide täis toit, kääritamata soja(naishormoon), mineviku traumad vms ja ravida end
vanaema 19. aprill 2019 07:02
lahendus perfomancele? palun - kõige hädade algus on pealiskaudsus + kindel arusaam, et kõik uus mida ajalugu toob on õige on igivanad tõed mis on ja jäävad õigeks, selle suunaga arvestamine on konservatiivsus mis ei tähenda sugugi vanamoodsat oma aja äraelanud asja vaid meie esiemade-esiisade järeleproovitud tarkust - seda et tõeline õnn ja lapsele parim keskond saab olla vaid ema ja isaga, teineteisega arvestamisega ja oma egost loobumisega armastuse heaks, oma suurest minast loobumine perekonna heaks ei tähenda sugugi kaotusseisu
Ants 19. aprill 2019 01:52
Mitte ainult parasiit vaid ka tulnuk (alien) aga ikka armastus see, mis hoiab.
JL 18. aprill 2019 22:38
ussiroht on parasiitide vastu
jätab lõhestunud 18. aprill 2019 22:15
inimese mulje.Loodan, et "parasiit" oli huumoriga öeldud, parafraseerides feministe.
tt 18. aprill 2019 22:06
Phahahah, see ul-l-ike oligi veel puudus siit! :D
nadjezda 18. aprill 2019 21:28
lapsed on eluõied aga emasid peaks selle eest rohkem tunnustama ja need, kes mõtlevad radekas jäädes, et appi ma üldse ei taha seda last mõistaksid, et see tunne on loomulik ja äkki mõni jätab pigem abordi tegemata. kuulake intekas enne ära kui kommenteerima hakkate.
pajutibu 18. aprill 2019 21:15
Mis lastevaenulikkuse pomm lõhkenud on,..enam ei sobi uusi inimesi juurde teha ?? Elu on liiga heaks läinud ?

naine to vanaema 18. aprill 2019 20:16
Varro on minu jaoks normaalsuse musternäide ja lootusekiir selles, et on veel normaalseid ja moraalseid inimesi, mitte neid napakaid ja kuritegelikke "padusallivaid". Peale selle on Varro Vooglaid seitsme lapse isa ja vägagi intelligentne inimene. Oles meil Eestimaal taolisi tarku inimesi rohkem.
Sv 18. aprill 2019 17:20
Muidugi on lberastid parasiitsed, mõtle ise!
Saa üle 18. aprill 2019 16:46
Kõik ei võta elu nii tõsiselt ega järelda ja eelda igast asjast midagi.
Heh 18. aprill 2019 16:45
Mis on sellel pistmist mis tema ema ütles ja mõtles sellega mis tema ütleb ja mõtleb? Igaüks ütleb ja mõtleb ikka omamoodi.
!!!??? 18. aprill 2019 16:00
sa krt , minu kom. on jälle eemaldatud ????? kus tuletasin ühele meelde ,et siin ei ole praegu koht , kus EKREST rääkida , siin praegu teine teema ja kadus , m i k s s s ?????, mode , mine võta rohud ära , äkki hakkab ka nupp nokkima !!!
konsa 18. aprill 2019 15:14
Marta Vaarik raseduse šokist: „See on loomulik, kui sul on parasiit kõhus!“ .-.-.-.- huvitav, kas see on selle PADUPUNASE näitleja andrus vaariku tütar, kui on, siis on tegemist geneetilise hälvega
lisaks veel 18. aprill 2019 15:12
Laps ongi naisele nr 1 ja mehele ka. Naine ei pea mehe ema olema, mees võtku end kokku ja hoolitsegu ka lapse eest, mitte ärgu nõudku naiselt koguaeg seksi, hoolitsemist jne. Mees, võta end kokku ja hoolitse ise oma lapse ja naise eest.
Multikulturist 18. aprill 2019 15:09
Eeskujuks noortele? Jah, Marta, kas sinu ema ütles ja mõtles ka sinu kohta nii, kui sind ootas?

Tasuline artikkel.. 18. aprill 2019 15:05
Päris kole, kui kunagi su laps seda internetist loeb, et ta parasiit oli... Kuna artikkel on tasuline, siis tegin järeldused pealkirjast.
agu pooletoobine isa ees,nii tütretera järel.Sotsiaalselt arulagedad.Anna kannatust sellistega. 18. aprill 2019 15:05
18. aprill 2019 14:11
ta on aus. kogu oma olemuselt on ta aus. tal puudub valehäbi. ja see on positiivne.
vanaema 18. aprill 2019 14:06
oh vaene Martakene! Anu tegi karuteene ja pani SELLISE pealkirja nagu oleks EKREga tegemist!! algul vaatasin ka - no mis sa sotsist ikka tahad aga siis mõtlesin, et kuulan ka veidi ja ole sa lahke täiesti normaalne hea ema!! kontekstist välja rebitud lause Mis aga puutub Varro Vooglaidu siis täpselt sama teema - pealiskaudne pealkirja järgi otsustamine - Varro muideks võitleb täpselt sama eesmärgi nimel - et lapsel oleks hea olla ja et teda kallistataks, võiks ehk tuttavaks saada mis sest et ema VHK direktor, väga tark ja meeldiv inimene see Varro
to tead 18. aprill 2019 13:58
antud juhul ei ole ilu kaotust põhjust karta :D
Jah 18. aprill 2019 13:56
Nüüd saan aru miks ta nii tülgastavaid rolle on esitanud
ühiskondliku solvumiskultuuri edendamise MTÜ 18. aprill 2019 13:27
Tolerantses kõike kaasavas ühiskonnas võetaks sellise "parrasiit statemendi" peale sünnitamise järgselt beebi "lapsevanem 1"-lt ära koos vanemlike õigustega. Sest "sõna on tegu" kui meeles pidada lapsevanem-1 sotsiaaldemokraadist isa parteijuhi Jevgeni väljaöeldud dogmaatilisi kaanoneid. Marta Vaarik seega sotsiaaldemokraatlikult ei piirdunud vaid väljaütlemisega,vaid sai Jevgeni Ossinovski "sõna-on-tegu"-loogika kohaselt hakkama ka räige teoga,mille järgi on õigus olla solvunud kõikidel Eestimaa emadel. Olgem siis solvunud ja nõudkem hüvitist selle vihakõne eest,mis ei jaga euroopa väärtusi
,,A,, 18. aprill 2019 13:19
Shokis on vaid südameklubi seltskond, inimlike asjade suhtes!

18. aprill 2019 13:16
Kummaline! Miks selline artikkel vastab nõuetele? Ega kuulu modereerimisele! Mitte ei saa aru!
olete te 18. aprill 2019 13:11
ikka rumalad, sellest ole ju alles hiljuti, kui siin valimistel aborditeema käsil oli, juttu, et kustmaalt saab hakata inimesealget looteks pidama ja kes ta enne seda on. Häbi, et ise nii rumal oled.
to Kärta 18. aprill 2019 13:08
ega ta pole ise seda välja mõelnud, nii ongi algul, loe jauuri, mitte ära ohi siin
Ja need 18. aprill 2019 13:06
Õhtulehe kommentaatorid tekitavad ju meeletut armastust inimeste vastu. :)
Tiina Põld 18. aprill 2019 13:05
Sinu näitlemine oli kehvavõitu ja sõnad päris labased. Eks ikka selle pärast ,et millegagi silma paista.
@ tead 18. aprill 2019 13:03
Sellega tuleb nõustuda küll. Kahjuks paljudel võtab sünnitus tervise ja välimuse ära.
Tülgastavad liberaalid 18. aprill 2019 13:02
Sellised on kõik SALLIVAD, neile pole ELU püha, kõik on sõnnik, k.a. oma laps!
Shokiteraapia ehk raseduse katkestamine? 18. aprill 2019 12:58
Kassil on ussid, koeral on puugid, isal on täid, ema on rase aga keegi neist pole shokis.

Tead 18. aprill 2019 12:55
Sinu jaoks võib see ehmatav tunduda, aga kõigi arvates ei ole imikud nunnud. Samamoodi ei teki igal naisel kohe oma lapse suhtes armastuse tunnet. Ja osadel ei tekigi seda mitte kunagi. Kõik lihtsalt ei sobigi emaks ja ei peagi lapsi saama.
tead 18. aprill 2019 12:34
Kui naine on sünnitusmasin siis vaata kuidas rasedus ta hambad ja ilu ära võtab, terve mõistuse ka. Sellepärast ongi loode tegelikult kahjulik naisele, aga mida madalam iq, seda rohkem sünnitab. Vaata aafriklasi.
Mimoos 18. aprill 2019 12:18
Rääkimise maneer on nagu madalalaubalisel turumutil, ega sisu parem pole. Kena inimene kuid ...
Kerli 18. aprill 2019 12:18
Vaatasin just ja mulle väga meeldis, ei teadnud neid asju Marta kohta ja tema elust. Kuidagi inspireerivalt mõjus see, julgus rääkida asjadest nagu need on👍
Kärta Kaarik 18. aprill 2019 12:14
Vot see oli juba tase! Võrrelda tulevast last parasiidiga.. pole sõnu.
See tüdruk 18. aprill 2019 12:09
on ju alati ummamoodu olnud.
Sa ootame ära 18. aprill 2019 12:07
oled magama jäänud - nii 1,5 kuuks. Valimised ammu läbi, nii et lõpeta see vana läll ära. Ei ole enam aktuaalne, kui sa veel aru pole saanud.
Mart Maasik. 18. aprill 2019 12:01
Minul aga pael uss ja olen kõhna.

Riisikas 18. aprill 2019 11:40
Issand, milline naine! Halvas mõttes.
tvvaataja 18. aprill 2019 11:30
Imelik jah, et nii andekat neidu ei võetud teatrikooli, tavalisi on võetud, kes meeldegi ei jää aga näe tema neile ei kõlvanud õpetada. Kuri on see ilm.
Pille-Riin 18. aprill 2019 11:18
eremiit 18. aprill 2019 11:16
tundub kyll nii, paistab et moderaatorid siin ei ole just teravad pliiatsid
Q 18. aprill 2019 10:59
Kui juba oma lapse peale "parasiit" ütleb, tuleks rahva huvides isikut ignoreerida
vanem mees ladaga 18. aprill 2019 10:43
oma rasedust parasiidiks nimetada??? 18. aprill 2019 10:24