Eesti uudised

Müraga tallinlaste närve söönud helikopterid lendasid siia Ühendkuningriigist (95)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 17. aprill 2019 12:14
Briti helikopter Ämari lennubaasis.Foto: Sandy Osborne
Eestisse saabunud Ühendkuningriigi kopterid on Tallinna kohal tiirutades linlastele parajaks peavaluks, kuna kopterite mürin kestab vahel ka hiliste õhtutundideni.

„Mis kopterite väljanäitus see viimastel päevadel Tallinna kohal lahti on läinud, aru ma ei saa? Päevad otsa, juba mitu päeva, tiirutab linna kohal kopter, mis oma põrisemisega varsti viimsedki närvid ära sööb,“ kaebas üks linnaelanik Õhtulehele.

„Kevadpäike paistab akendest sisse ja kütab kodu juba liigsoojaks, mis tähendab, et aknad tuleks lahti teha, aga elada ei saa, sest ainult mingi tiivuline pläriseb. Piirduks nad ainult päevase tiirutamisega, aga viimasel paaril päeval on nad ka õhtul platsis. Ühel õhtul tiirutas kopter veel kella 22 paikugi ringi, eile kuulsin aknast plärinat veel ka kell 23. Kui kaua veel?“

Tegemist on nelja Eestisse sõitnud Ühendkuningriigi maaväe helikopteritega Wildcat, mis jäävad siia mai lõpuni. Kopterite peamiseks ülesandeks Eestis on toetada Tapal teenivat liitlaste lahingugruppi ja need hakkavad peamiselt paiknema Ämari lennubaasis.

Kaitseväe major Arvo Jõesalu sõnas, et saabunud kopterite eesmärk on tugevdada liitlaste kohalolu Eestis.

„Alates saabumisest on helikopterite meeskonnad teinud äärmiselt vajalikke tutvumislende erinevates kohtades meie õhuruumis, sealhulgas Tallinna kohal, et meeskonnad saaksid tutvuda nii õhuruumi kui ka maastikuga,“ selgitas major.

Kuna pilootide väljaõppe jaoks on oluline ka lendamine pimedal ajal, siis tuleb Jõesalu sõnul teha lende ka hilisõhtuti, kuna paratamatult jääb pime aeg praegusel aastaajal hilistele tundidele.

„Ühendkuningriigi üksused teevad omalt poolt kõik, et võimalikult vähe segada linnaelanike igapäevatoimetusi ja lennud on kooskõlastatud vastavate Eesti ametkondadega,“ lisas ta.