Poliitika

KAALUL MILJARDID EUROD: Andrus Ansipi ja Euroopa Komisjoni vaheline autotüli jõudis europarlamenti (22)

Eesti Päevaleht, 17. aprill 2019 08:45
Andrus AnsipFoto: Erlend Štaub
Brüsseli koridorides on viimased kuu aega käinud kibe autotööstuse huve puudutav lobistamislahing, mille keskmes on Eesti eurovolinik ja Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip.

Pealtnäha tülitsetakse väikeste tehnikavidinate kohta käiva spetsiifilise küsimusega, kuid nagu möönis ELi poliitikat kajastav väljaanne Politico, on kaalul miljardeid eurosid tulevikuinvesteeringuid.

Küsimus puudutab seda, kas aina arenevate isesõitvate autote omavaheliseks suhtlusvõrguks saab 5G mobiilivõrk, mida kõikides ELi riikides pole, või Wi-Fi, millega saaks kohe tööd alustada. Euroopa Komisjon hääletas ülekaalukalt Wi-Fi poolt, kuid Ansipi sõnul jääks Euroopa seeläbi aastateks kinni vananenud tehnoloogiasse ning eksperdid on märkinud, et kui suur hulk arvuteid ühe kohviku võrgus teeb Wi-Fi aeglaseks, siis sama juhtuks ka isesõitvate autodega.

Küsimus läheb kolmapäeval europarlamendi täiskogul hääletusele, tülist haisu ninna saanud parlamendi liikmed on saanud kommentaare erinevatelt autotööstusgruppidelt ja sõna on võtnud ka telekommunikatsioonifirmad, kes tahaksid 5G sidet kindlasti ka autode vahele.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee