Eesti uudised

Soomlane tuleb nüüd Eestisse, mitte ainult Tallinna. Ja mitte pelgalt joogi järele! (57)

Juhan Mellik, 17. aprill 2019 00:04
Ikka viin, viin, viin! Sel ainsal eesmärgil Eestisse reisinud põhjanaabreid jääb aina vähemaks.Foto: Teet Malsroos

Soome turiste käib Eestis varasemaga võrreldes vähem, kuid suuri üldistusi selle põhjal teha ei saa. Põhjanaabrid on lihtsalt liiga mitmekülgsed selleks, et neid ühe vitsaga lüüa. Odav alkohol pole sugugi ainuke meelitaja – kuigi leidub ka neid, kes kangema kraami nimel otse edasi lõuna poole suunduvad.

„Neid, kes end siin täis joovad ja siis täis kusevad, on ka – aga nad ööbivad kusagil sadama lähedal odavamas kohas,“ räägib Tallinna kesklinna hotelli turundus- ja müügiosakonna spetsialist Marek (nimi muudetud) viimase aja trendidest Soome külaliste seas. „Aga normaalseid soomlasi on rohkem. Nemad üritavad samuti hoida eemale sellistest halvas mõttes stereotüüpsetest põtradest.“

Eelmise aasta lõpus saabus uudis, et Soome turistide arv langes kümne aasta madalaimale tasemele. Kolmandas kvartalis käis neid meil külas 611 000. Kas tõesti on nii, et meie vennasrahvas on lõpuks Eestist küllastumas ega viitsi end enam kohale vedada? Kas tõesti on süüdi aina kallim alkohol, mis on nad minema peletanud?

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

16.04.2019
Juhtkiri | Millisest Eestist unistab soomlane?
29.11.2018
SOOME TURISTID: Tallinn on tõesti kallis, aga juustud on head ja naisterõivad stiilsed

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee