Eesti uudised

Avo Viioli pankrotiasjas kestavad nõuded kümme aastat (26)

Siim Randla, 17. aprill 2019 07:08
Foto: ARNO SAAR
Kui varem tehtud kohtulahendist tulenev nõue oli kultuurkapitalilt miljoneid kroone riisunud Avo Viioli (pildil) asjas aegumas, siis pankrotimenetlust lõpetav määrus pikendab nõude aegumist vähemalt kümneks aastaks.

Kultuurkapitali esindaja vandeadvokaat Terje Eipre sõnul esitas kultuurkapital märtsis Viru maakohtule avalduse Avo Viioli pankroti väljakuulutamiseks. Viiol riisus aastatel 1999 kuni 2002 tegevdirektorina ametiseisundit kuritarvitades omastamise teel talle usaldatud ja tema korralduses olevat kulutuurkapitali vara 8 521 910 krooni ulatuses. „Väidetavalt mängis ta selle raha maha kasiinos,“ sõnas Eipre. Viioli vastu algatati 2012. aastal täitemenetlus, mille aluseks oli kriminaalasjas tehtud kohtuotsus. Praeguseks on kohtutäituril õnnestunud võlausaldaja 545 791,29 euro suurusest nõudest rahuldada 5326 eurot.

Samal teemal

Pankroti väljakuulutamisel esitavad võlausaldajad tunnustamiseks oma nõuded (ka nõuded, mis on eelnevalt kohtulahendiga juba tunnustatud). Need märgitakse ära pankroti lõpetamise määruses.
Kohustustest vabastamise eelduseks on näiteks, et võlgnik vähemalt osaliselt rahuldab võlausaldajate nõudeid kohustustest vabastamise menetluse jooksul, mis kestab keskmiselt 5 aastat.
„Pankroti lõpetamise määrus on oma kõigi võlausaldajate nõuete täitmise osas täitedokumendiks, millest tulenevad nõuded aeguvad samuti kümne aastaga – kui kohus ei otsusta just võlgnikku kõigist kohustustest vabastada,“ selgitas advokaat  Merit Tammik. Teisisõnu saavad võlausaldajad pankrotimenetluse teel kohtulahendi, mis kinnitab nende nõude ja on täitedokumendiks. „Kui varem tehtud kohtulahendist tulenev nõue oli aegumas, siis pankrotimenetlust lõpetav määrus pikendab selle aegumist. Kõigi nõuete aegumine peatub pankroti väljakuulutamisel ja algab uuesti pankrotimenetluse lõppedes,“ selgitas ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee