Poliitika

President Kaljulaid nimetas peaministrikandidaadiks Jüri Ratase (215)

Toimetas Hindrek Pärg, 16. aprill 2019, 17:53
Foto: Vabariigi Presidendi Kantselei
President Kersti Kaljulaid kirjutas teisipäeval Portugalis alla otsusele nimetada peaministrikandidaadiks Eesti Keskerakonna esimees Jüri Ratas. 

Riigipea on kohtunud kõigi parlamendifraktsioonide juhtidega ning nende konsultatsioonide tulemusel teeb ettepaneku valitsuse moodustamiseks Jüri Ratasele. „Nüüd on Jüri Ratase ülesanne moodustada valitsus, mis tervikuna ning mille iga liige eraldi austab meie põhiseaduse mõtet ja hindab neid väärtusi, mis kirjas me põhiseaduses,“ ütles president Kaljulaid pressiteate vahendusel.

Ülemöödunud nädalal parlamendi avaistungil kõneldes rõhutas riigipea, et Eesti põhiseaduse 12. paragrahv ütleb – kõik on seaduse ees võrdsed: kedagi ei tohi diskrimineerida rahvuse, rassi, nahavärvuse, soo, keele, päritolu, usutunnistuse, poliitiliste või muude veendumuste, samuti varalise ja sotsiaalse seisundi või muude asjaolude tõttu.

Jüri Ratasel on nüüd 14 päeva, et teha riigikogus ettekanne tulevase valitsuse moodustamise põhimõtetest ja saada parlamendilt toetus.

Samal teemal

15. aprill 2019, 18:39
ÕL VIDEO | Kallase peaministrikandidaadi hääletusel erapooletuks jäänud saadik: ootasin alternatiivset lahendust, aga ideid ei olnud
15. aprill 2019, 14:56
Kaja Kallas ennustas: „Minust ei saa täna peaministrit.“ Tal oligi õigus
15. aprill 2019, 11:05
Kaja Kallast ootab täna lüüasaamine
14. aprill 2019, 17:56
Juhtkiri | Reformierakonna ja sotside hambutus üllatab

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee