Kommentaar

Manona Paris | Kersti Kaljulaidil on esimene ninanips kirjas (45)

Manona Paris, Toidutare peatoimetaja ja raamatu “Minu Moskva” autor, 16. aprill 2019, 17:52

Moskva armastab sümboleid ning teadmine, et president Kersti Kaljulaid liigub segastel asjaoludel Venemaa pealinna just meie vaiksel nädalal ning kohtub ametikaaslase Vladimir Putiniga suurel neljapäeval, on põhjustanud üldrahvaliku ärevushäire. Jalgu seal vaevalt pestakse, pigem tekivad silme ette kaadrid kultusromaanist „Meister ja Margarita“, mille tegevus toimub samamoodi Kristuse kannatusteajaga sünkroonis.

Moskva on eestlastele alati olnud pisut müstiline koht, mida pigem peljatakse. Müstikat lisab ka asjaolu, et tegu on vaat et läbivalt püha maaga – pea iga nurga peal kerkib mõni religioosne ehitis. See on lähipiirkonna mõjuvõimsaim metropol, mis on meiesugusele väikerahvale peaaegu et adumatu. Küll aga on aga Kremli peremehed läbi ajaloo üritanud meid mõjutada.

See on väga julm linn, mis haistab hirmu juba eos ega anna seda andeks. Moskva on ka väga ärgas, elav ja kiiresti muutuv metropol, mille ümber keerleb iseenda magnetiseerivat olekut häbitult nautiv oreool. Ja see on ka väga armastust andev, õpetlik ja vastuhakku sisendav, endast paremaks saamise linn – tõestuseks olgu kas või mu enda viis aastat seal vabakutselise ajakirjanikuna oma abikaasa, ERRi toonase korrespondendi kõrval. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15. aprill 2019, 06:35
Kas Kaljulaid arutab Putiniga ka Pätsi ametiraha tagastamist?
11. aprill 2019, 18:55
Mart Soidro | President läheb Moskvasse
3. aprill 2019, 15:36
KATKEND RAAMATUST | Eesti ja Vene presidentide käepigistus ehk Kuidas Moskvas mängiti üheksa aastat tagasi Ilvest ja hiirt
21. oktoober 2010, 06:59
Saksa ajaleht: Putin kasutas Merkeli mõjutamiseks koera

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee