Seisukoht

Seisukoht | Pöördumine Eesti ajakirjanike poole (76)

Greete Kõrvits, veebitoimetaja, 16. aprill 2019, 17:54
Foto: Martin Ahven
See pöördumine jääb võib-olla võõraks mõnele lugejale, sest see on pöördumine minu kolleegide poole. Eriti nende väljaannete töötajate poole, keda on ähvardatud vallandamise või rahast ilma jätmisega.

On (hetkel veel) raske uskuda, et keegi tuleb meilt ära võtma meie töökohti. Et keegi päriselt ütleb, et „seda ei tohi enam rääkida, sellist arvamust mitte avaldada“. Nii need asjad tänapäeval ei käi. Ütlevad hoopis, et oleme süvariik. Et osa meist on kapost. Et saame raha Soroselt. Euroopast. Kusagilt. Ise seda ei usu, meie teame ka, et nad ei usu ja nemad teavad, et meie teame. Aga kas lugeja teab?

Siis tulebki enesetsensuur. Ja ongi vaba ajakirjandusega kööga, ilma et kedagi toimetuse toolilt oleks pidanud käed raudus minema lohistama. Ärme kingi seda, mu sõbrad. Meil ei käi praegu populaarsusvõistlus vandenõuteooriate vastu, need ei tohi meid kõigutada.

Kaja Kallas ütles oma kõnes riigikogule: „Meil on alles meie vaba ajakirjandus, kuigi see on rünnakute all. Võitlus vaba ajakirjanduse säilimise eest on võitlus vaba Eesti eest. Ärge kartke, sest kui teie otsustate vaikida, siis meil tõesti ei ole enam lootust.“

Mõned arvavad, et me teenime teda. Mõned tahaksid, et teeniksime neid. Me ei hakka teenima ühtki poliitikut.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee