Eesti uudised

Indrek Tarand sai kohtus EKRE vastu esialgse õiguskaitse (136)

Siim Randla, 16. aprill 2019, 07:07
Foto: Robin Roots
Euroopa Parlamendi saadiku Indrek Tarandi hagis EKRE vastu rakendas Harju maakohus EKRE suhtes esialgset õiguskaitset: kohus keelas Tarandi kohta väidetavalt ebaõigete faktiväidete avaldamise kohtumenetluse ajaks.

Harju maakohtule esitatud hagis leitakse, et EKRE avaldas juhatuse liikmete kaudu Indrek Tarandi kohta valeandmeid ja ebakohaseid väärtushinnanguid – seoses mullu 26. novembril Toompeal EKRE korraldatud avalikul koosolekul toimunuga. Tarand soovib, et EKRE avaldaks oma veebiportaalis Uued Uudised teate. Samuti peaks erakond esitama Eesti meediakanalitele pressiteate, milles märgitaks, et nad avaldasid valeandmeid selle kohta, et Tarand oli 26.11.2018 avalikul koosolekul joobes, tungis korraldajatele kallale, laamendas, pani toime varguse ja takistas teise erakonna sõnavabadust, vahendas ERR. Hagis tuuakse välja, et EKRE on avaldanud nii avalikul koosolekul kui pärast seda kohatuid väärtushinnanguid sõnas, teos ja spetsiaalselt loodud meemides selle kohta, et Tarandi suhtes on vägivald lubatav, õigustatud ja vägivalla tagajärg ebapiisav. Samuti palutakse mõista EKRE-lt Tarandi kasuks välja tekitatud mittevaraline kahju kohtu õiglasel äranägemisel määratud summas.

Tarandi esindaja, vandeadvokaadi  Maria Mägi kinnitusel on kohus praeguseks rakendanud EKRE suhtes esialgset õiguskaitset. Nimelt on kohus EKRE-l keelanud Tarandi suhtes väidetavalt ebaõigete faktiväidete avaldamise kohtumenetluse ajaks, selgitas Mägi. 

Kohus nõudis EKRE-lt 9. aprilliks hagile vastust. EKRE lepinguline esindaja taotles vastamiseks antud tähtaja pikendamist – põhjendusel, et ta on haige. „Kui EKRE advokaat on haige, siis pole midagi parata,“ sõnasIndrek Tarand,„Eks siis tuleb oodata, kui terveks saab“.  Kohus määras uueks vastamise tähtajaks 23. aprilli.

Samal teemal

10. mai 2019, 13:40
ÕL VIDEO JA GALERII | Eurosaadiku togijad kohtusaalis: vabandame Indrek Tarandi ees, et me teda meeleavaldusel ründasime
10. mai 2019, 05:44
Kohtu alla antud vägivallatsejad jõudsid Indrek Tarandiga ilmselt kokkuleppele
23. aprill 2019, 07:10
Kohus andis Indrek Tarandiga rüselenud meestele võimaluse leppida
28. märts 2019, 16:50
Prokuratuur esitas süüdistuse Indrek Tarandit rünnanud meestele

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee