Poliitika

ÕL VIDEO | Kallase peaministrikandidaadi hääletusel erapooletuks jäänud saadik: ootasin alternatiivset lahendust, aga ideid ei olnud (100)

Marvel Riik | Video: Marti Ahven, Jörgen Norkroos, 15. aprill 2019 18:39
Viktoria Ladõnskaja-KubitsFoto: Teet Malsroos
Isamaa erakonna fraktsiooni kuuluv Viktoria Ladõnskaja-Kubits oli üks kahest saadikust, kes jäi Kaja Kallase peaministrikandidaadi hääletusel erapooletuks. Varasemalt skeptiliselt Keskerakonna, EKRE ja Isamaa koalitsiooni suhtunud Ladõnskaja-Kubitsa sõnul ootas ta Kaja Kallaselt oma kõnega rohkemat: „Oli aega, on kompetentsi, aga mida ei olnud, ei olnud ideid. Sellist kandidaati ei pidanud võimalikuks toetada,“ ütles Ladõnskaja-Kubits.

Viktoria Ladõnskaja-Kubits ootas enda sõnul Kaja Kallase kõnet suure huviga. „Õhus on päris palju elektrit ja nädalate kaupa on tulnud sealtpoolt [Reformierakonna juurest] avaldusi, et kohe-kohe pakutakse alternatiivne lahendus Jüri Ratase loodud koalitsioonile,“ rääkis Isamaa fraktsiooni liige. „[Kaja Kallase riigikogu] kõne oli pettumus. Oli aega, on kompetentsi, aga mida ei olnud, ei olnud ideid. Sellist kandidaati ei pidanud võimalikuks toetada.“

Viktoria Ladõnskaja-Kubits Foto: Teet Malsroos

Ladõnskaja-Kubitsa sõnul oli fraktsioon teadlik, kuidas ta hääletusel käitub. Teine saadik, kes jäi Kallase hääletusel erapooletuks, oli samuti Üllar Saaremäe, kes samuti kuulub Isamaa fraktsiooni.

„Hääletan [erakonna] Isamaa poolt. Antud juhul ei olnud küsimus, kas hääletada Isamaa poolt või vastu,“ selgitas Saaremäe enda otsust.

Üllar Saaremäe. Foto: Martin Ahven

Samal teemal

15.04.2019
ÕL VIDEO | EKRE naissaadikud: Eestil võib ühel hetkel olla naispeaminister
15.04.2019
ÕL VIDEO | Kaja Kallas: „Varem või hiljem me selle valitsuse moodustame!“
15.04.2019
Kaja Kallas ennustas: „Minust ei saa täna peaministrit.“ Tal oligi õigus
14.04.2019
Juhtkiri | Reformierakonna ja sotside hambutus üllatab